Reply on: myslavcan #81763:
Hovorkyna vsetko "vcas" povie
Ak ste doma niekedy varili na plynovom sporáku, asi viete, že emisie zemného plynu ste si v kuchyni ani nevšimli. Ale ak skutočne tvrdíte, že zemný plyn a nafta majú rovnaké emisie, môžete doma skúsiť variť na nafte.
(Asi ste mysleli skôr porovnateľný _objem_ emisií...)
afeno
Kedže elektrina je výrazne lacnejšia ako plyn, tak tam by sa dalo ušetriť omnoho viac nákladov ako na rozdiele medzi nafta-CNG. A ten trolejbus sa cenovo až tak výrazne od CNG autobusu nelíši.