Reply on: jt #47716:
ja si aj tak myslim, že ak by som išiel ako cestujúci na čierno len preto, že vodič mi nemal vydať z napr. 20 €vky, bol by som musel zaplatiť pokutu ja pri kontrole revízorom. A oháňanie sa zákonom by mi nepomohlo. Touto diskusiou chcete asi prinútiť DPMK, aby zrušil predaj u vodiča.
VLI
Lenže ... cestujúci má "x" možností, ako necestovať načierno. A spoliehať sa len na nákup u vodiča je jeho vina (cestujúceho)... ?
Keď si v obchode, v hotovosti môžeš platiť len jedným spôsobom, preto sú také europske predpisy. Doplnkový predaj je len doplnkový, vodič môže odmietnuť predať listok (bez ohľadu na sankcie zamestnávateľa)...