Zdravim
trochu dlhsie pozeram toto forum a sa mi pacia niektore nazory a hlavne clovek sa dozvie ze o com sa na dp rozmysla a co prekaza ostatnym jednak vodicom alebo cestujucim, myslim ze je fajn ze take nieco je.
Rad by som sa spytal na jednu otazku. Nevie niekto preco dp pouziva 12Sk automaty? Nerozumiem preco na niektorych zastavkach su 12Sk automaty a iba na zopar (co ja viem tak iba maratonca, nam. osloboditelov,stanica) 6Sk. Ved predsa ked potrebujem 12Sk listok, tak si viem kupit 2x6 ale 1/2x12 sa kupit neda! Zda sa mi to velmi nelogicke. Mohli by byt vsade len 6Sk automaty, naco su vobec tie 12Sk. DPMK je dost hlupe ked to robi iba pre to, aby zarobilo, potom mozu rovno zrusit zlavy pre studentov.
trochu dlhsie pozeram toto forum a sa mi pacia niektore nazory a hlavne clovek sa dozvie ze o com sa na dp rozmysla a co prekaza ostatnym jednak vodicom alebo cestujucim, myslim ze je fajn ze take nieco je.
Rad by som sa spytal na jednu otazku. Nevie niekto preco dp pouziva 12Sk automaty? Nerozumiem preco na niektorych zastavkach su 12Sk automaty a iba na zopar (co ja viem tak iba maratonca, nam. osloboditelov,stanica) 6Sk. Ved predsa ked potrebujem 12Sk listok, tak si viem kupit 2x6 ale 1/2x12 sa kupit neda! Zda sa mi to velmi nelogicke. Mohli by byt vsade len 6Sk automaty, naco su vobec tie 12Sk. DPMK je dost hlupe ked to robi iba pre to, aby zarobilo, potom mozu rovno zrusit zlavy pre studentov.

Vladimír
"DP je akciová spoločnosť a keď si ustanovil, že lístky v doplnkovom predaji budú (s prirážkou) stáť 14 sk (neviem prečo nie buď 15 alebo 20sk) tak aj budú stáť a my cestujúci sa môžme na hlavu postaviť, aj tak s tým nič neurobíme... "
Tak to sa teda poriadne mýliš! Rozlišuj prosím
a) súkromnú akciovú spoločnosť
b) akciovú spoločnosť so 100%-tnou účasťou mesta
!
DPMK je mestská akciovka, ktorá je priamo z veľkej časti závislá na nariadeniach magistrátu a magistrát sa zodpovedá obyvateľom Košíc! Takže žiadne stavanie sa na hlavu! DPMK je na kritiku povinný sa obyvateľom riadne zodpovedať a buď vykonať nápravu alebo uspokojivo zdôvodniť súčasný stav. DPMK samozrejme má (a aj musí mať) určitý stupeň autonómie, ale určite to nie je žiadna súkromná akciovka, ktorá si bude robiť čo sa jej zachce.
A pokiaľ sa nemýlim, vo veciach akými sú sadzby cestovného je DPMK plne závislý od mesta.