Reply on: regeta #30787:
Myslel som, že už som danú tému vyčerpal , ale nebolo celkom správne pochopené ,čo som chcel vyjadriť.
Jednou vetou.
TO, ŽE KOMPETENTNÍ VEDÚCI PRACOVNÍCI IGNORUJÚ OPRÁVNENÉ POTREBY DOPLNKOVEJ VÝBAVY VO VOZIDLE, N_E_M_O_Ž_N_O NAHRADZOVAŤ ANARCHIOU A KUTILSTVOM VODIČOV.
-vodič si má svoje ODJAZDIŤ a ísť domov.
-nie je to jeho vozidlo, nemá nárok ani fixkou na sklo urobiť puntík.
-nedostatky úložných priestorov a technické dovybavenie má konzultovať s nadriadenými a odbormi.
-vrámci zaobstarávaní nových vozidiel musia byť pri výberovom konaní zahrnuté objektívne požiadavky a potreby vodičov na základné a doplnkové vybavenie zaisťujúce ich základné potreby a pohodlie pri výkone zamestnania a bezpečnosť prevádzky.
Ad RÁDIÁ:
Rád si nechám vysvetliť ako to je vlastne na Slovensku s používaním rádií . Pre istotu ešte dnes činím dotaz u Slovenského rozhlasu , akože je to s vyberaním koncesionárskych poplatkov u firemných vozidiel. Konkrétne u autobusov DPMK.
Pokial viem , tak v ČR ale zrejme i v SR platí toto:
1/súkromná osoba platí koncesionársky poplatok IBA JEDEN, a to aj v prípade , že používa viac radioprijímačov (v byte , prenosné rádio, autorádio...atd.)
2/právnická osoba (to jest firma) je povinná platiť konces.poplatok ZA KAŽDÝ radioprijímač ,ktorý vlastní a je umiestnený v priestoroch firmy a vo vozidlách, včetne prenosných prijímačov vynášaných mimo priestory firmy.
Než mi dojde odpoveď od kompetentného orgánu , uvítam Vaše poznatky, ale prosím len to, čo je skutočne platné podla zákona, nie osobné dojmy na vec.
Tým som vyjadril k veci všetko. Na rádiá odpoveď doplním alebo Vám príde od kompetentného.
Z hľadiska absolútneho počtu cestujúcich sa mi to zdá práve naopak.
Záchvat
Snáď len vytknem hrubé osočovanie Solarisov. Nechcem sa ich zastávať, ale pre KE a BA sa snáď vyrába špeciálna edícia z horľavých materiálov? Prípadná konštrukčná vada by sa prejavila až po piatich rokoch? (3515). Jednoznačne odflaknutý servis a údržba.
Pri tak ťažkých nehodách by podobne obstálo KAŽDÉ nízkopodlažné vozidlo.
"nariaďujem odstrániť..." Toto sa dalo čakať, bohužiaľ niekto nepozná mieru. Ja som už z BALKÁNU vyrástol, ale demontovať prídavné zrkadlá je naozaj zvrhlosť. Ani jedno nové vozidlo z výroby ich nemá namontované tak, aby zabezpečili najlepší výhľad do vozidla. Naviac ak by cestujúci stáli iba tam kde majú, stačilo by jedno. Trefne niekto pod to nariadenie dopísal: ODSTRÁNIŤ TREBA M... ?
Nariadila to osoba, ktorá si ako prvá NEPLNÍ svoje pracovné povinnosti. Viď technický stav vozového parku.
"rádio v buse..." to sa už pred rokmi riešilo. Nakoľko prichádzali nové busy aj s rádiom a kvôli záruke ich nebolo možné demontovať, dospelo sa k záveru, že každý vodič je vlastne koncesionárskym poplatníkom, tak si to rádio môže POTICHU pre vlastnú potrebu počúvať.
Re #30801 BMko: Nepoznám osobne Yetiho, viem len že bol za všetkým, načo sa nadávalo. Nesprávnou kilometrážou mohol v prvom rade okrádať vodičov o prémie za nadspotrebu, nie mesto. Ozaj, mohol by tu capnúť to svoje nové LV, nech si každý utvorí názor.
Re #30658 Dimi: Bohužiaľ ešte VEĽA vodičov zastáva názor, že za starého riaditeľa R... všetko fungovalo. Práve Tí vodiči podporujú osobu, ktorej sa teraz nevie nik zbaviť. A skús tu niečo zorganizovať. Chystá sa vraj štrajková pohotovosť, to bude skúška jednoty vodičov.
Re #30715 jannyck: Úprimnú sústrasť.