Aj keď podľa toho prikázaného smeru jazdy by tí ľudia asi mali odbočiť cez prechod na chodník (lebo je tam prikázaný smer jazdy vpravo a nie prikázaný smer obchádzania vpravo).
Tá zatrpknutosť je zrejme tak silná voči 6607 ako takej, že vďaka tomu doteraz nesvieti.
A ak ideológia 2x 15 TrM je stále v niekoho hlave, aj po tom všetkom vysvetľovaní a odôvodňovaní, tak to nie je nič iné len tvrdohlavosť pri kombinácii neuznať si cez svoju hrdosť aj iný pohľad.
Zatrpknutosť voči jedinej dochovnej bratislavskej 15 Tr, menovite #6607 tu očividne nemá hraníc...
Neviem, prečo by sa mali dochovať podľa tejto stránky dve 15 TrM... To je totižto momentálny stav podľa evidencie a nemá to zmysel. Odjakživa sa počítalo s dvojicou (6604+6621) a v krajnej núdzi len 6604. B však už neplatí. Potom prišla ide len na 6628, následne však 6617. Bez druhého typu.
S 6635 problém nemám, ak zanikne projekt dochovania 6617.
Nemal by som teoreticky ani s 6617, keby bola, resp. je v dobrom stave. Do toho sa však už dostať defacto nedá... Samozrejme, ak 6635 by nebola (čo je nezmysel) a bola by k nej 6607.
Ostrovček je v tomto prípade elementárna bezpečnostná záležitosť, keďže bez neho ten priechod v smere do Prievoze križoval dva jazdné pruhy.
A áno, cesty v mestách sa majú stavať tak, aby mal na nich vodič pocit, že nejazdí po diaľnici a má tomu prispôsobiť rýchlosť
na tej ulici jazdí dosť veľký objem vozidiel viac než 50 km/h, pričom výnimkou nie sú ani tragické nehody ... všetci asi ešte máme v pamäti tú kreatúru, ktorá na prechode zoťala 18-ročné dievča ... ak by tam všetci jazdili ako ľudia, nemusela by (pro)(a)(de)gresívna chránená dielňa vymýšľať ostrovčeky ...
Ako píše MatejBA, tak realizácie nie je podľa zákona a vodiči by jednoznačne mali mesto ako správcu komunikácie zažalovať za ohrozenie a škody.
V prvom rade tam úplne absentuje toto ZDZ, ktoré je tam povinné mať. https://soferuj.sk/images/signs/411-419.png
MatejBA
Pridaj podľa potreby názov eventu a pripadne od do ak treba a that’s it. Netreba komplikovanú angličtinu a pochopí to aj človek s A1/A2.