Mne osobne sa tiez nepaci. Ale podla fotiek to bude este asi len dieta, tak som bol radsej ticho. Sam som robil tiez kartonove modely a pomohli mi sablony vystrihovaciek z IMHD ktore som som vynasobil 2 ale len kvoli mierke aby sedeli ako tak vyska, sirka, dlzka vozidla ci jednotlive casti ako okna, dvere, svetla, atd.
Moj uplne 1.model bol 15tr 6635 (poskladany,nakresleny este v 2004) a posledny 4933 (poskladany,nakresleny v 2020)
Modelov som mal hadam aj 30ks , prevazne DPB modely ale aj raritnu 21tr alebo potom brniansku 22tr.
A ako Karlovestan som mal aj vsetky Tambusy 3700-3710 co uz bolo dost narocne na skladovanie. Co si pamatam mal som este vozidla 6610,6701,2622,3520,1218,2403 reklamny, potom Ik412.
Zub casu sa uz ale podpisal na kazdom,tak farby vybledli.
Podľa mňa to vyzerá strašne. Akože toľko práce a času vyhodených dokelu. Namiesto toho by si mohol niečo oveľa užitočnejšie robiť. A nie tu robiť z kartónu šrot čo sa zničí po 2 mesiacoch
Všetky inteligentné osoby to pochopili, inteligentnejšie ako ty stále tvrdia, že ak si zaplatíš 60 minút na plavárni, tak máš 15 minút zadarmo je iné, ako keď na AS MN ak môžeš stať na nástupišti 8 minút čo koľko a máš 7 minút či koľko odísť zo stanice.
Aj tak podľa mňa platí, že 75% cestujúcich sa snaží stráviť v najdiaľkovejšom vlaku čo najdlhšiu časť trasy, takže ak má pri stihnutí toho istého prípoja a/alebo porovnateľnom trvaní cesty na výber viaceré prestupné body, volí si ten, pri použití ktorého strávi najviac času v lepšom vlaku. Prirovnám to k príkladu zo SR: Dáta na to nemám, ale 90% cestujúcich vlakom PN-KE podľa mňa prestupuje v TN, aj keď by sa dalo pri stihnutí toho istého expresu aj v PU, PB a ZA. To isté opačným smerom.
Áno, ak budú absolútne dokonalé nadväznosti na Graz tak možno. Každopádne verím že o 30 rokov nebude stále najlepším spojením BA a W šuchtajúci sa REX, ale že sa využije tá trať ktorá sa tam za nemalé peniaze v posledných rokoch postavila. BA-W by nemalo trvať viac ako 40 minút (po konvenčnej linke).
Taká sedliacka matematika: ak to bežnému vlaku Ba-Stupava bude trvať 20 minút +5 minút na prestup, viedenskému rexu BA-Viedeň 60 minút+5 minút na prestup a VRT vlaku Stupava-Viedeň 20 minút a budú od oboch ideálne prípoje, tak ešte stále ti stačí ísť neskôr, ak pôjdeš cez Stupavu.
Ja som reagoval na tvoj blud o ľuďoch čo budú do Grazu cestovať cez Stupavu lebo "to majú bližšie", nemusíme meniť tému.
Nič z toho čo mi v tomto poste dávaš do úst som nenavrhoval. Jediné čo som tvrdil a stále tvrdím že stanica Stupava je nezmysel ktorý nemá žiaden reálny účel.
Ak chces ekonomicku navratnost VRT, musis na trase bez nejakeho vysokeho zdrzania napojit co najviac miest. Praha - Brno - Vieden moze s minimalnou zachadzkou mat aj Bratislavu po ceste. To mas dalsiu pol milionovu aglomeraciu, cestujucich, prijem na zaplatenie VRT.
A neporovnavaj kalifornsku VRT, kde boli nekonecne sudne zaloby, tahanice o pozemky, a mis-manazment projektu.
Takze podla teba je zachadzka do 10km (od trate v Lamaci do Stupavy a odtial spat smerom na Marchegg = cize navyse oproti REx20 ak odratas trasu Lamac - DNV - viadukt od celkovej dlzky), kde moze ZSSK spravit prestupy na hrane s ohladom na dopravu, tak strasne neprekonatelny a komplikovany problem, ze bud musime VRT zrusit, alebo za tazke miliardy ho tahat cez Bratislavu, alebo sa ti viac oplati trepat sa 45-60 minut do Viedne na prestup? Ak myslis a je to pre teba jednoduchsie...
Ako ja som za, tunel Petrzalka - Hl. Stanica - Lamac pre VRT by bola lepsia, ale mame na to?
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
Petto
Moj uplne 1.model bol 15tr 6635 (poskladany,nakresleny este v 2004) a posledny 4933 (poskladany,nakresleny v 2020)
Modelov som mal hadam aj 30ks , prevazne DPB modely ale aj raritnu 21tr alebo potom brniansku 22tr.
A ako Karlovestan som mal aj vsetky Tambusy
Zub casu sa uz ale podpisal na kazdom,tak farby vybledli.