No aj je tu ešte jedna ohavnosť prideľovania bytov "mestským zamestnancom".
Dajme tomu, že si zamestnaec DPB a máš nárok na výhodný prenájom bytu od mesta. Ale máš dieťa, ktoré chodí do školy na druhom konci mesta.
Tak namiesto toho aby si ty normálne cestoval do práce a tvoje dieťa chodilo pešo do školy, tak bývaš výhodne v mestskom byte neďaleko svojej práce a tvoje neplnoleté dieťa cestuje cez pol mesta do školy. A to se vyplatí!
Dajme tomu, že si zamestnaec DPB a máš nárok na výhodný prenájom bytu od mesta. Ale máš dieťa, ktoré chodí do školy na druhom konci mesta.
Tak namiesto toho aby si ty normálne cestoval do práce a tvoje dieťa chodilo pešo do školy, tak bývaš výhodne v mestskom byte neďaleko svojej práce a tvoje neplnoleté dieťa cestuje cez pol mesta do školy. A to se vyplatí!
Takže to bude vlastne detský oddiel do 12 rokov.