Dobre je, ked ma aspon tabulu s cislom.
Pred par rokmi to bolo zaujimave napriklad v CSAD Brezno. Raz som vo Valaskej cakal na bus do BB. Prisiel bus a tak som nastupil a pytal si listok do BB, na co mi povedal, ze on ide len do Podbrezovej. Ale na tabuli mal napisanu aj bystricu. Povedal mi, ze plati ta mala cedula na spodku okna, ostatne su len preto, aby sa vedelo "kadial vsade ten autobus cely den chodi"

Tie Breznanske mali obvykle takuto cedulu "Brezno-Svermovo-Sumiac-Lom nad Rimavicou-Hronec-Tale-Dolna Lehota-Piesok-Banska Bystrica-Horna Lehota"
Pred par rokmi to bolo zaujimave napriklad v CSAD Brezno. Raz som vo Valaskej cakal na bus do BB. Prisiel bus a tak som nastupil a pytal si listok do BB, na co mi povedal, ze on ide len do Podbrezovej. Ale na tabuli mal napisanu aj bystricu. Povedal mi, ze plati ta mala cedula na spodku okna, ostatne su len preto, aby sa vedelo "kadial vsade ten autobus cely den chodi"

Tie Breznanske mali obvykle takuto cedulu "Brezno-Svermovo-Sumiac-Lom nad Rimavicou-Hronec-Tale-Dolna Lehota-Piesok-Banska Bystrica-Horna Lehota"
Vladimír
Papyr: Okrem Pardubíc sa takto chová Brno, ktoré stále neuvažuje o kúpe klbákov a naďalej prevádzku trol***usové linky s intervalom okolo 4-6 minút s nasadenými sólo vozidlami. Nehcem kecnúť somarinu, ale počul som, že s ukončením dodávok kĺbových vozidiel sa zaoberá aj Hradec Králové - v budúcnosti by chceli skôr sóla s kratšími intervalmi. Takže by som povedal, že to trend je.
Petík: Fajn vec. Ale keď máš prachy. A na Slovensku je to stále len plat pre dvoch vodičov miesto jedného, kúpa dvoch vozidiel miesto jedného, údržba dvoch vozidiel miesto jedného, náhradné diely pre dve vozidlá miesto jedného aťď. Nie sme takí bohatí, aby sme mohli myslieť na to, že cestujúcemu sa to tak páči viac....
Mimochodom, tú knihu o tej žel. stanici už vyloženú v KE nemajú, aspoň sa spýtam, či sa nedá nejako dodať zo skladu a pod. Len mi to nikdy nevychádza - otvorené majú v dosť atypickom čase - len do 14.30h, takže väčšinou to nestihnem. Ale myslím na to.