Tak s tym odmietanim penazi vodici porusuju zakon 149/2001, ktory pise, ze vsetci su povinny prijimat vsetky peniaze (par.17a ods. 3):
„Platne bankovky a mince vydane Narodnou bankou Slovenska su zakonnymi peniazmi vo svojej nominalnej hodnote; pravnicke osoby a fyzicke osoby su povinne prijimat platne bankovky a mince v ich nominalnej hodnote pri vsetkych platbach na uzemi Slovenskej republiky, ak tento zakon alebo osobitny zakon neustanovuje inak.“
Odmietnutie penazi upravuje vyhlaska 465/2001 takto (par. 1 ods. 1):
„Fyzické osoby a právnické osoby s výnimkou Národnej banky Slovenska, bánk a pobočiek zahraničných bánk (dalej len „banka“) môžu z dôvodu podla § 17a ods. 3 písm. b) zákona odmietnut prijatie nad 20 kusov mincí rovnakej nominálnej hodnoty alebo celkove nad 30 kusov mincí rôznych nominálnych hodnôt.“
Takze bol by som rad, keby vodici porusovali zakon.
Pripadne CSAD by nemuselo navadzat na trestny cin (ohrozovanie obehu tuzemskych penazi sa to vola).

)
Kami
Vodic je povinny
- dodrziavat CP (moze len odovodnene meskat)
- kontrolovat zlavy
- predavat listky a evidovat bezplatnych
- zastavit na kazdej zastavke
- starat sa o cistotu vozidla (len autobusy)
- nosit predpisane oblecenie
Vodic nesmie:
- brat haliere (len 1 Sk - 50 Sk)
- zastat mimo zastavky (ani pred, ci za)
- pustit cestujuceho nespravnymi dverami
- jazdit s nesposobilym vozidlom
Tolko teoria. Kazdy vodic je iny a funguju aj nepisane pravidla. Neplati, ze "dnes predsa jazdi Ondro".
Haliere nezoberie nikto, lebo potom by sa cestujuci mohli odvolavat, ze mi zobral ... Vynimku moze mat len dlhonoha blondinka s vystrihom
Takisto pre autobusy je kazda zastavka na znamenie. Pre trolejbusy naopak (nie vzdy funguje zvonec).