Majkl: tiez som si to pomyslel. Ludia vravia, ze stare elektricky boli vacsie. Tiez neviem ako sa budu v zime stverat do kopca ked teraz mali problem sa pohnut na vlhkych kolajniciach - kolesa presmykovali do rychlosti cca 20 kmh.
Petik: tvoj navrh som si vytlacil nech mam viac casu si ho pozriet.
Su tam veci ktore by sa mohli teoreticky zaviest aj zajtra: cakajuce spoje (vsak nie su casove listky), prekladanie liniek do Nemiec, Senice a Salkovej/Molce
Tie kratke linky si spravil hlavne z liniek co casto koncia pri VUBke (33, 53). Podmienkou pre zavedenie liniek 64, 73 - 76 by bolo tarifne zvyhodnenie prestupu cez vikend a tiez prechody vozidiel medzi linkami tak aby jedno vozidlo nemalo viac ako 2 kratke linky. Do tohto systemu by sa musela zapojit aj linka 61.
Linka 100 by v sucasnosti mala problemy s trasou okolo Uhliska, po kupe SORu sa v pohode vmesti do 30 min (vecer a cez vikend). Este jeden detail, Viestova ako konecna by sa musela niecim nahradit nech ma vodic aspon jednu konecnu bez cestujucich.
Linka 62 nemoze nahradit trolejbusovu linku 1 na vacsine trasy - preferencia elektriny.
Este nieco na zaver. Prekladanie liniek 33, 53 a 56 neexistuje preto, ze treba vozit robotnikov na smenu v jednom case! To je taky problem odviest robotnikov, dat vodicom prestavku a zvysok dna jazdit ako sa na MHD patri ?!
Petik: tvoj navrh som si vytlacil nech mam viac casu si ho pozriet.
Su tam veci ktore by sa mohli teoreticky zaviest aj zajtra: cakajuce spoje (vsak nie su casove listky), prekladanie liniek do Nemiec, Senice a Salkovej/Molce
Tie kratke linky si spravil hlavne z liniek co casto koncia pri VUBke (33, 53). Podmienkou pre zavedenie liniek 64, 73 - 76 by bolo tarifne zvyhodnenie prestupu cez vikend a tiez prechody vozidiel medzi linkami tak aby jedno vozidlo nemalo viac ako 2 kratke linky. Do tohto systemu by sa musela zapojit aj linka 61.
Linka 100 by v sucasnosti mala problemy s trasou okolo Uhliska, po kupe SORu sa v pohode vmesti do 30 min (vecer a cez vikend). Este jeden detail, Viestova ako konecna by sa musela niecim nahradit nech ma vodic aspon jednu konecnu bez cestujucich.
Linka 62 nemoze nahradit trolejbusovu linku 1 na vacsine trasy - preferencia elektriny.
Este nieco na zaver. Prekladanie liniek 33, 53 a 56 neexistuje preto, ze treba vozit robotnikov na smenu v jednom case! To je taky problem odviest robotnikov, dat vodicom prestavku a zvysok dna jazdit ako sa na MHD patri ?!
Vladimir
Ako Presovcan vsak nemozem prehltnut a ani nikdy neprehltnem fakt, ze sa nastupuje prednymi dverami. Som uprimne presvedceny, ze je to nezmysel. Ale ak mate iny nazor, nemam zaujem sa na tejto teme natahovat...
Osobne ma tiez sklamali aj zastavkove cestovne poriadky. Podla mna su strasne neprehladne, na ich pochopenie, aby mal clovek skolu. Preco BBDS nerozdeli den skol. vyuc., den skol. prazdnin a volne dni do samostatnych stlpcov?
Okrem toho som si z mhdbb.sk stiahol CP. Moze mi niekto vysvetlit zmysel napr. 18 min. intervalu? Nebolo by logickejsie predlzit ho na 20 min. a dosiahnut pravidelnost dopravy? To predsa tiez prispieva k atraktivite MHD.
Postrehov (kladnych i zapornych) mam omnoho viac, ale nechcem vypisovat nekonecne prispevky...