Reply on: PIT #2997:
ano zataz je to minimalna. Ide hlavne o rutinu. Normalne ked vodic dojde na konecnu tak si prehodi tabule, ci zmeni transparent (BUSE). Ak to z nejakeho dovodu nespravi, sam sa uz nezbada. Cestujuci sami upozornia ked sa im nieco nezda. Zial asi malo reptaju na opacne ciele BUSE. Ak vodic zabudne dat doplnkovu tabulu, ludia sa sami zacudovane pytaju ci ide do ciela XY, ked normalne ma ist do YZ.Ciel sa zial neprehadzuje jednym tlacidlom. Treba poznat kody cielov. Zadava sa kod linky a kod ciela. Kod ciela obsahuje aj cislo linky, takze je to duplicitne. Tato "zlozitost" nijako neospravedlnuje zabudlivcov.
ale preto, aby sa dali kontrolovat vodici, pretoze jazdia tak po janosikovsky - od buka do buka.
PIT
Prepáč, ale prehodenie cieľa stlačením tlačidla, resp. výmena 3-4 smerových tabuliek je záťaž minimálna (fyzická i psychická). Drastický zásah na záťaž a výrazné znižovanie sústredenosti vodiča na jazdu a tým aj bezpečnosti cestujúcich i ostatných účastníkov cestnej premávky spôsobuje samotné nastupovanie len prednými dverami a ešte vo väčšej miere tarifné vybavovanie cestujúcich vodičom (predaj CL + teoretická kontrola zliav) a starosť vyplývajúca z práce s finančnou hotovosťou. Mne je stále zázrakom, že za ten dlhý čas nezmyslu s nastupovaním, ešte nedošlo k závažnej dopravnej nehode.