Reply on: PIT #2976:
Čiastočne s Tebou súhlasím. Ale: skús si jeden deň odsledovať linky do Sásovej na Nám. slobody alebo pri Slovenke a uvidíš, čo je to dodržiavanie CP v špičke. Celý problém je v tom, že tvorca CP vôbec nereflektuje na obsadenosť spojov v priebehu dňa a teda im neupravuje jazdné doby. Jednotné jazdné doby po celý deň sú už na prvý pohľad nezmysel. Samozrejme že pozdne večerné spoje chodia veľmi často v predstihu (presne to vystihuje aj počet odpovedí v ankete na úvodnej stránke). Kedže u nás sa nepoužívajú palubáky a NEEXISTUJE ani žiadna iná kontrola vodičov, tak si títo chodia "podľa vrabcov". Napr. v Ostrave pri rekonštrukcii "Myší díry" vznikali v okolitých uliciach veľké zápchy, na čo ihneď dopravca reagoval predĺžením jazných dôb. Po jej ukončení ich zase ihneď vrátil do pôvodnej podoby. Inak, a jazda s predstihom by mala mať znamienko mínus, nie?Ad L99: ide prvý spoj poobednej smeny, takže problém bude v pomalom prestriedaní alebo vo vozidle alebo bohvie kde...
Re #2972 tr3mp: To bude asi najjednoduchší spôsob, ako problém zvaný "MHD" najrýchlejšie odstránime?.
Re #2970 Papyr: Načo zriaďovať nejaký DPBB(?), keď už tu máme firmu Mestská hromadná doprava a.s. (alebo akú má právnu subjektivitu), ktorá je tiež v majetku mesta a ktorá navyše nevykazuje žiadnu činnosť. Vozidlá už má (takmer všetky sú jej). Stačí prebrať vodičov, budovy, know-how a môže začať reálne fungovať vo veľmi krátkom čase. Jediný problém sú dielne, lebo tých sa SAD-ka nevzdá.
Re #2969 Papyr: O stave MHD v BB svedčí aj to, že všetci účastníci "snemu dopravákov" pri príležitosti Tvojej návštevy prišli pešo alebo na bicykli... ?
Mimochodom, stihol popri tom všetkom ešte aj sledovať ev.č. vozov, ktorými si sa viezol?
Re #2979 Vladimír: U nás už toto existuje, konkrétne na L53+55 cez víkend. A keď si prejdeš CP týchto liniek, tak zistíš, že ani tak to u nás NIE JE MOŽNÉ. Lebo u nás sa aj jednoduché veci robia zložito, teda ak sa už robia. Len nám sem prosím nezavádzaj lomené linky typu L18/23 Prešov. To je už maximálna zvrhlosť!
PIT
Celkom sa Ti to podarilo vystihnúť a všetky tri časti A, B, C sú vyvážené a v zásade žiaľ zodpovedajú reálnemu stavu.
Ad C 1-2 "...Okrem toho skratenie jazdnej doby znamena, ze na linke moze pri zachovanom intervale jazdit menej vozidiel, pretoze sa stihnu rychlejsie tocit..." Má to len jeden háčik, že je to v rozpore s tvojimi "peknými" intervalmi. Napr. L6 má teraz obežný čas 60 min a teda pri použití 2 vozidiel interval 30 min. Pri skrátení obežného času na 50 min (čo by stíhali aj pri nástupe len prednými dverami a kedysi bolo u L6,7 bežné) by tak 2 vozidlá jazdili v intervale 25 min, čo sa Ti už nepáčilo. Tak mi prezraď "pekný" interval 2 vozidiel na linke s obežným časom v rozpätí 40 - 60 min. Podľa mňa je zbytočné, aby som kvôli peknému intervalu čakal dlhšie na zastávke a vozidlo napr. L6 bude na žel. stanici stáť z každej hodiny cca 20 min.