Reply on: vasi #2793:
O zmysle električky v dnešnej dobe už tu bolo povedané. Na Slovensku dnes ,z dovodu nárastu počtu obyvatelov je niekolko miest , kde by to bol najvýhodnejší a najekonomickejší dopravný prostriedok. Ďaleko menšie mestá v Čechách by si už nedokázali predstaviť dobre fungujúcu dopravu bez nej. Typickým príkladom chybného rozhodnutia v 70tych rokoch bolo zrušenie električky v Ústí n.L. Dodnes mesto nemá rovnocennú náhradu. Ani trolejbusy to dokonale nevyriešili.
Celkom dobre by som si vedel predstaviť elku medzi BBystricou a Zvolenom pričom by tvorili páter mhd v oboch mestách.
Čo ty na to ? (a ostatní?)

Majkl
Zatiaľ čo v Ostrave a iných českých mestách riešia otázky typu "aký dizajn bude mať ten nový prívešák a ako bude vybavený informačným systémom a akú bude mať výzbroj; resp. ako by sme ešte mohli zlepšiť služby, ktoré DP ponúka", tak v BB skôr, "či sa ešte neodlepil po daždi ten CP na zastávke xy a či sa dnes vôbec dostanem do môjho spoja" a pod.