Reply on: vasi #2793:
O zmysle električky v dnešnej dobe už tu bolo povedané. Na Slovensku dnes ,z dovodu nárastu počtu obyvatelov je niekolko miest , kde by to bol najvýhodnejší a najekonomickejší dopravný prostriedok. Ďaleko menšie mestá v Čechách by si už nedokázali predstaviť dobre fungujúcu dopravu bez nej. Typickým príkladom chybného rozhodnutia v 70tych rokoch bolo zrušenie električky v Ústí n.L. Dodnes mesto nemá rovnocennú náhradu. Ani trolejbusy to dokonale nevyriešili.
Celkom dobre by som si vedel predstaviť elku medzi BBystricou a Zvolenom pričom by tvorili páter mhd v oboch mestách.
Čo ty na to ? (a ostatní?)

LUK
Nefascinuje, ja len porovnávam to, čo som videl za pár dní pobytu. A pri takomto porovnaní sa BB nechytá. V BB chodím MHD len sviatočne, lebo každý iný spôsob premiestňovania je rýchlejší...
A ostravské trolejbusy sú viac menej len do počtu, takže neviem, čo teba na nich fascinuje.