Reply on: Ehm #93228:
Mohlo to byť záložné vozidlo čo hradilo konkrétny výpadok nízkopoadlžného spoja. Tento "náhradný spoj" sa nedá garantovať nízkopodlažný. Pokiaľ sa ale jedná o vozidlo vypravené na linku od začiatku služby, potom je to minimálne nefér. Na Dlhé Diely sú garantované NP 32 a 133 a tam je tá nízkopodlažnosť na 100% denne garantované pod hrozbou výpovede, avšak na ostatných linkách je to jedno.. (tam je ta "garantovaná" nízkopodlažnosť zasa denne porušovaná.
Btw. www.dpb.sk:
Ktoré pravidelné linky MHD sú s prevádzkou nízkopodlažných vozidiel ?
...
Linka 28 - len počas dní pracovného voľna a dní pracovného pokoja (sobota, nedeľa, sviatok)
- autobusy premávajú po trase: Devínska Nová Ves - Opletalova, Istrijská, Na hriadkach, Kremeľská, Slovanské nábr., (pozn.: zo z.Štrbská je možný peší presun ku Hradu Devín), Devínska cesta, Botanická, Nábr. arm. gen. L. Svobodu, Nový most a späť; "
To je tam zabudnuté z čias ešte keď tam 1DP vypravovala tedomy? (do aprííla ? ) Alebo druhá DP mala dostať nejaké kĺbové nízkopodlažáky? ?
/2, 4128
či je tam aj zvislé značenie som si nevšimol... ale 83-84-92 môžu predbiehať igk kolónu vľavo cez pravý pruh už legálne
Mike
Btw. aj podľa nových zadelení by mali byť na L30 iba sory BN9.5 (nie som si istý ako je to na 30/5 = N29 ...) Ale nové zadelenia 3DP tiež počítajú s preradením sorov 2501-2510 do Krasňan, ku ktorému ešte nedošlo. Dovtedy Krasňany výpravu plátajú ako vedia.