ZV: vcera o cca 11:30 som stretol 7723 ako X12 pri Hribikoch (smer PKO).
Ad 4.DPA: Pocul som, ze tam sa pri najmensej poruche voz odstavi a potom sa nanho kasle. Moje zdroje sa sice mozu kruto mylit, ale ak je to pravda, tak potom si nezasluzia ani tie serble z JD... (Mimochodom, mam taky pocit, ze napriklad v Trnavke je aspon 20% Karos v dobrom technickom stave, nie ako v Petrzke. Preco to niekde ide a niekde nie?)
Ad relikty socializmu: Za sociku musel mat oficialne kazdy pracu. To znamena, ze 1) flakaci, ktori nechceli robit a teraz kludne ziju na podpore a maju na haku, "pracovali" = sedeli niekde a poberali plat 2) kazdy podnik mal umelu prezamestnanost, aby mohol pobrat ludi, ktorych nepotreboval, ale ktori museli pracovat (inak by sli do basy). Bohuzial, reforma tohoto stavu na mnohych miestach postupuje tempom vskutku slimacim (na tych zvysnych proste nepostupuje) a tak sme svedkom veci, ze proste ludia nerobia a toleruje sa im to, pretoze ti zvysni robia na svojich sukromnych veciach s pouzitim firemnych zariadeni a za firemne peniaze, co je este horsie.
Skratka a strucne: Ludom sa proste nechce robit, lebo je to vyhodnejsie!
Najlepsim riesenim by podla mna bolo: povyhadzovat nemakacenkov (novy zakonnik prace to dufam umozni) a znizit pocet pracovnikov na naozaj potrebne cisla. Pravdepodobne by bolo treba aj zvysit platy, aby sme pritiahli usilovnych, ale to neviem s mojimi informaciami posudit.
Ad 4.DPA: Pocul som, ze tam sa pri najmensej poruche voz odstavi a potom sa nanho kasle. Moje zdroje sa sice mozu kruto mylit, ale ak je to pravda, tak potom si nezasluzia ani tie serble z JD... (Mimochodom, mam taky pocit, ze napriklad v Trnavke je aspon 20% Karos v dobrom technickom stave, nie ako v Petrzke. Preco to niekde ide a niekde nie?)
Ad relikty socializmu: Za sociku musel mat oficialne kazdy pracu. To znamena, ze 1) flakaci, ktori nechceli robit a teraz kludne ziju na podpore a maju na haku, "pracovali" = sedeli niekde a poberali plat 2) kazdy podnik mal umelu prezamestnanost, aby mohol pobrat ludi, ktorych nepotreboval, ale ktori museli pracovat (inak by sli do basy). Bohuzial, reforma tohoto stavu na mnohych miestach postupuje tempom vskutku slimacim (na tych zvysnych proste nepostupuje) a tak sme svedkom veci, ze proste ludia nerobia a toleruje sa im to, pretoze ti zvysni robia na svojich sukromnych veciach s pouzitim firemnych zariadeni a za firemne peniaze, co je este horsie.
Skratka a strucne: Ludom sa proste nechce robit, lebo je to vyhodnejsie!
Najlepsim riesenim by podla mna bolo: povyhadzovat nemakacenkov (novy zakonnik prace to dufam umozni) a znizit pocet pracovnikov na naozaj potrebne cisla. Pravdepodobne by bolo treba aj zvysit platy, aby sme pritiahli usilovnych, ale to neviem s mojimi informaciami posudit.
Zabudol si na 2001!
Martin