Ale vodiči sú egoisti tiež a často omnoho väčší než cestujúci. Raz som išiel nejakou 4kou a od Polusu k Zátišiu pani zo zadného vozidla intenzívne stláčala znamenie, dôvod neviem, ale jednoznačne to nevyzeralo že to bolo zo srandy. Vodička musela byť asi hluchá, keďže som to znamenie počul aj vo voze. Na Zátiší potom pani zo zadného vozu bežala k vodičke, no kým dobehla, vodička zavrela dvere a pani zostala na zastávke.. Ktovie čo sa vlastne stalo...
Zopar poznamok k Tvojej vyprave. 1816 urcite nebol na 98/4, lebo robil 39/9 takze od 5.00h do 23.40h tam urcite nebol. Takisto 1618 na 37 je trosku nepravdepodobne.
4217 je pevne pridelene na 92/9 co je asi delene s nejakou 95 (asi/13).
Ak zaznie zvukove znamenie cestujuci je povinny opustit dverny priestor. Pri klasickej T6tke trva signalizacia cca 2 - 3 sekundy. Nech mi nikdo nevravi, ze nestihol vybrat ruku. Chlapec sa chcel silou mocou dostat do elektricky tak strcil ruku aby otvoril zabezpecovacim zariadenim dvere. To je totiz bezny jav, bud sa postavit do dveri a cakat pokial dobehne niekto znamy alebo umyselne roztiahnut dvere, stava sa to kazdy den a obzvlast mladistvy to maju vo zvyku.
PS: odkial vie novy cas, ze ludia v elektricke kricali? Ked chlapec bol na zastavke? niekto tu zas nieco prekruca. Cestujuci substrat je tak sprosty, ze im je vsetko jedno. Minuly rok tak potiahol vodic z trnavskeho myta cca 90m mladeho chalana. A pokial si to vodic nevsimol, ludi ani neunuvalo nieco preto spravit. Ludia na taketo veci kaslu, lebo myslia na seba a chcu sa co najskor dostat na dotycne miesto. Preto im je jedno, ci vandali vandalizuju vozidlo, ci niekto neznecistuje vozidlo ci niekoho privries .... . proste na to kaslu. Su egoisti, ktory povacsinou myslia len na seba.
Sedel si niekedy v kabine vodica? Predstav si modelovu situaciu. Je rano, plna spicka, zastavka Riazananska prestupny bod na 50 a 98. Ludia vystupuju nastupuju, vystupeny sa plasia pomedzi inych vystupujucich aby stihli svoj spoj. Maly chlapec, nastupujuci do zadnych dveri druheho vagona supravy je v takom dave ludi neviditelny a verim tomu, ze bezal za elektrickou este po kolajisku ako je na tej zastavke zvykom . Vzhladom na to, ze elektricka ma konce pod uhlom. Viditelnost v danej situacii nulova. ostava okamzite opustit dverny priestor ak zaznie signal, najlepsie v rannej spicke kusok dlhsi ako standard. Mozem sa tym co som napisal zarucit, lebo na konkretnej zastavke sa vyskytujem denno denne.
"Ľudová štvrťˇ" sa nachádza oproti Polusu. Je pomenovaná podľa centrálneho námestia s názvom "Ľudové námestie" a charakterizujú ho ulice ako: Riazanská, Považská, Matičná... ?
Nie je to niekde v Mierovej kolónii, kde raz v jeden deň počas testovacej prevádzky nejakých minibusov niečo jazdilo? Ktoré ulice sú to? Naoazaj tam ten bus treba aj keď tam teraz 58-ka nekončí, ale prechádza Mierovou kolóniou?
41 má asi také 3 poradia, že /1 jazdí celodenne do cca 20. hod. /2 je špička (vždy 3523) a /3 začína od 20. hod. - spravidla TAMBUS, potom vykonáva NV 503.
Na 30/5 pravidelne 3516.
1627 zaradený do premávky najneskôr včera na 63/1.
Tá L28 pod N. Most je po dlhšom čase dobrá správa
Dnes: Niečo pred 14. hod išla do vozovne (= vypadla)nejaká 14Tr z 206 (točila sa cez Rajskú), ale ZV 6285 v tom čase už hradil myslím že 207. ?
Medzi 17. a 18 hod hradil Krasňanský ZV 7118 údajne linku 6. (Maxinfo)
L44 je podla mna dost obsadena, tiez by trebalo upravit interval a nadviazat ho na prichody trolejbusov a busov. Tiez by som zmenil trasu, lebo teraz je dost komplikovana.
L42 to je nic. Radsej by som ten autobus pouzil do "Ludovej Strvrti", kde by nasiel vacsie uplatnenie. Ked ma L41 tri poradia, tak nejake moze aj obsluzit. Interval navrhujem 60 minut.
BMko
PS: odkial vie novy cas, ze ludia v elektricke kricali? Ked chlapec bol na zastavke? niekto tu zas nieco prekruca. Cestujuci substrat je tak sprosty, ze im je vsetko jedno. Minuly rok tak potiahol vodic z trnavskeho myta cca 90m mladeho chalana. A pokial si to vodic nevsimol, ludi ani neunuvalo nieco preto spravit. Ludia na taketo veci kaslu, lebo myslia na seba a chcu sa co najskor dostat na dotycne miesto. Preto im je jedno, ci vandali vandalizuju vozidlo, ci niekto neznecistuje vozidlo ci niekoho privries .... . proste na to kaslu. Su egoisti, ktory povacsinou myslia len na seba.