Reply on: Andy #10925:
Asi som sa musel riadne pomylit. Tie trolejbusy totiz neboli dost blizko, alebo im nebolo dobre vidiet ev. c..
ale otazka by mala skor zniet, preco 2. kolona len berie a berie a pritom nema na com jazdit? dnes si zase pozicala voz z 1. kolony...
Ale i tak si stale myslim, ze to bol ZV.
Opravovat napr. hajzle.

Martin Fundárek
1. Trolejbusová trať je dráhou podľa Zákona o dráhach. Trolejbus je dráhové vozidlo, preto nemusí mať ŠPZ.
2. Tomu, čo nazývaš výpravou #10915), sa hovorí "poradie". Je to číslo, ktoré interne rozlišuje vozidlá na jednej linke. Poradie logiku nemá. Niekde je urobené tak, že poradia idú za sebou (1,2,3,4,...), niekde tak, že odchody za sebou nasledujúcich poradí sú o hodinu posunuté (napr. 1: 9.20, 10.44, 12.08; 2: 10.20, 11.44, 13.08), niekde možno podľa odchodu z vozovne a niekde asi podľa momentánej úrovne slnečných erupcií v čase tvorby grafikonu:-(.
Súvislosť medzi poradím a evidenčným číslom vozidla (to je to štvormiestne, ktoré je na vozidle namaľované či nastriekané) nie je.