Reply on: Sommelier #65454:
Máte obaja pravdu. Začnem byť ludský a začnem čakať dobiehajúcich. Pokiaľ uvidíte na Záhradníckej (Miletičova ulica) na Kamennom námestí (Pri Tescu) alebo na Mladej Garde (Lidl) zaparkovanú električku a vodička, ktorý pofajčuje vonku a čaká, kým nastúpia všetci "dobiehajúci", ktorí budú dobiehať stále, až kým sa nenaplní voz, tak viete, že som to ja. ? ? ?
Predpisy sú tu aj na to, aby sa vyhýbalo sporným situáciám, akou táto je. Keď zažiješ hádku medzi cestujúcimi, ktorí sa budú hádať kvôli tomu, že vodič čaká a oni niečo zmeškajú s tými, ktorých vodič počkal, tak pochopíš, kto má pravdu a kto má nárok na presnosť prepravy.
Nightlight
MHD nie sú taxíky, ani zájazdové autobusy. Vozidlá MHD vykonávajú pravidelnú prepravu cestujúcich medzi zastávkami podľa vopred stanoveného grafikonu. Na trase býva obyčajne niekoľko nádväzných spojov. Ak cestuješ pravidelne, tak sleduj, že pokiaľ spoj ide presne, tak obyčajne stretáva vždy rovnaké linky na skoro tom istom mieste.
Cestujúci sú povinný byť na zastávke včas a pripravený na nastúpenie. To sa tu už pár krát napísalo. Vodič je povinný dodržať čas odchodu samozrejme po nastúpení všetkých cestujúcich "PRIPRAVENÝCH NA NASTÚPENIE", čo dobiehajúci nie sú. Ak vodič nepočká a odíde tak im NEUTIEKOL ako to tu všetci píšete, ale oni svoj spoj ZMEŠKALI. A to je rozdiel.
Nech sa ti to zdá akokoľvek kruté a z pozície cestujúceho ktorý zmešká spoj poznám, že hnev ovládne moju hlavu, ale uvedomím si, že nie je vinný vodič, ako to tu často píšete ale ja sám ako cestujúci. Vodič si plní svoje povinnosti.
Pokiaľ nevieš byť na zastávke včas, NEMÁŠ PRÁVO ZDRŽIAVAŤ ostatných cestujúcich, ktorí už nastúpili a ponáhľajú sa za svojimi povinnosťami.
Dúfam, že to konečne pochopíš (aj keď tomu veľmi neverím) a uznáš konečne, že čakať na dobiehajúcich cestujúcich po čase odchodu spôsobuje meškanie spojov.
Pokiaľ by vodiči dodržiavali grafikon a nevyčkávali by ľudí na zastávkach, tak by chodili podstatne presnejšie. Ľudia by sa naučili byť na zastávke včas a neročuľovali by sa.
Niektorí vodiči čakajú všetkých dobiehajúcich, lebo sa obávajú postihov, keby sa cestujúci sťažoval. Lenže vodiča nečaká postih pokiaľ dodržal čas odchodu. Skôr ho čaká postih, pokiaľ bude 3 min čakať na zastávke!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja osobne podľa možností čakám ľudí, samozrejme viem, kde si to môžem dovoliť. Napríklad, keď vidím, že nestíham svetlá, tak sa ani nesnažím odísť zo zastávky a "vetrám", pokiaľ za mnou nie je iný voz. Keď robím posledný spoj, tak pozorne pozerám na každej zastávke, či niekto nedobieha. Ale cez deň, keď je interval slušný a možnosť alternatívneho spojenia tiež nevidím dôvod, prečo umelo meškať a ukratiť cestujúcich aj seba o čas.