Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Ike #249549:
Podľa logiky, ktorá sa tu rieši, tak pre E+T neplatia iba zákazy vjazdu. Takže ostatné značky platia? Napr. prikázaný smer?

Poznámka v 30/2020 sa vzťahuje na segregovanú trať. A zákon ako vyššia norma to pekne vysvetľuje (segregovaná /napr. Farského-Jungmannova/, spoločná s premávkou iných vozidiel /napr. Čachtická/ a spoločná bez premávky iných vozidiel /väčšina tratí/.

Z243 je krásny príklad...keby tak vodič tbusu vbehol do nízkeho podjazdu, odrezal strechu a bol by nevinný, lebo pre tbus neplatí zákazová značka 😅
Reply on: N/A #249548:
Prečo by to bol zmätok? Veď definície sú určené na účel zákona.

Ani chodník podľa zákona 8/2009 nemusí byť chodník podľa územného plánu.
Reply on: 810zssk #249547:
513/2009
"(6) Ak ide o električkovú dráhu alebo o trolejbusovú dráhu, ktorá používa cestnú komunikáciu, úrovňový styk dráhy a cestnej komunikácie sa neoznačuje ani nezabezpečuje. Ak ide o spoločnú prevádzku električkovej dráhy alebo trolejbusovej dráhy a cestnej premávky, vzťahujú sa na ich prevádzku aj pravidlá cestnej premávky"

351/2010
(4)
Na jazdu električkových vlakov a trolejbusových vlakov, ak je dráha vedená po pozemnej komunikácii, sa vzťahujú aj ustanovenia osobitných predpisov

Už len to, že 30/2020 hovorí o električke a trolejbuse a dráhová legislatíva o električkovom vlaku a trolejbusovom vlaku je zmätok.
Reply on: N/A #249546:
Už sme to riešili v inom vlákne, Z240 neplatí pre trolejbusy, viď bod 15 v tabuľke.

Edit: Irelevantné keďže Bobinko upravil svoj post...
Reply on: Majo #249544:
A Z 522?
Reply on: zakaznik #249541:
Ale veď to píše Postoj a je to o Hitkovi...
Reply on: zakaznik #249541:
Hmotnosť prázdneho trolejbusu Škoda-Solaris Trollino 24 je 24 750 kg, plne obsadeného je 39 330 kg. Koniec polemiky, žiadny problém s mostom ani podobné hitkoviny. 😀
Reply on: zakaznik #249541:
Dúfam, že v DPB nezanedbávajú školenia a zdôrazňujú vodičom, že technické preukazy vozidiel sú obchodnými tajomstvami ich výrobcov. Aby nedochádzalo k únikom.

Zároveň je to dobrý argument, ak ma zastavia policajti a technický preukaz nebudem mať pri sebe. 😎
Skúsme si predstaviť, ako by vallova partička zrichtovala štát, keby kandidovali do parlamentu a získali by celoštátnu moc.

Hlavné mesto pod Vallovým vedením preberá spôsoby Fica a Danka
https://www.postoj.sk/148011/hlavne-mesto-pod-vallovym-vedenim-prebera-sposoby-fica-a-danka-a-prekonava-ich?fbclid=IwAR0tn3RSitCxrYZ30h2J4N8eZxzOQ0vFfjCnmCw73aFbNlIDg9M-uvWgCwU
Dostala sa ku mne informácia že niektoré spoje Volánu do Rajky sú stále turnusované Ikarusmi. Máte niekto bližšie info o ktoré spoje sa jedná? Ďakujem 🙂
Tak bašta 15TrM v Ústi definitívne končí......posledné 2 pojazdné vozy je predpoklad že už tento týždeň.....
Reply on: keks #249537:
Ježiš pardon, ja som to chcel pridať k článku o nových hláseniach a omylom som to dal, úplne odveci, sem a už sa to nedá editovať.
Ešte raz pardon
Úprimne nechápem ten hejt, ktorý tu vznikol proti AI hlasom celkovo.
V práci sa s nimi dostávam do kontaktu veľmi často a musím povedať, že dobre zvolený model naozaj hovorí tak dobre, ako človek.
To, že niekto v DPB zvolil model, ktorý znie tak, ako znie, nie je problém AI hlasu, ale toho, kto daný hlas zvolil.
Reply on: Mhr1 #249535:
Ospravedlňujem sa, poľskej. Toto zásadne mení vec. Aj dvere sa im prestanú kaziť kvôli tomu.
Reply on: andy27 #249534:
Českej? Snáď poľskej. Veď česká je len výzbroj, či aj niečo viac?
Reply on: osamc #249533:
Nič, len sa prejavil kumulatívny efekt českej konštrukcie, údržby ciest podľa Matúša Valla a grafikonu DPB.
Co sa stale 24m trolejbusom? Skoro polka vypravy na 71 chodia iba jednoklbaky.
Žeby sa problém zbaviť sa Transprojektu nakoniec vyriešil jeho krachom? 😃
https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96132385-firma-ktora-mala-rekonstruovat-bratislavsku-hlavnu-stanicu-ma-problemy-s-dlhmi-hrozi-jej-krach
Ako sa má tá architektonická súťaž na hlavnú stanicu, ktorú mesto už pár rokov chystá na vypísanie?

07017412 17327 C

Reply on: ES499.0001 #249517:
Aj v #4915

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.