No že keď už niečo organizujú, tak nech to robia poriadne. Tak, aby doprava nekolabovala. Peniaze na objednanie väčšieho počtu autobusov majú. A kľudne aj po obchádzkovej trase cez Metro DNV a VW - aspoň by tie busy nestáli v zápche..
Podla mna je skoda sikovnych ludi v DPB a inych mestskych organizaciach/na magistrate. Uprimne obdivujem tych sikovnych ludi co tam su, ze sa im este chce bojovat.
V zakone je stanovene, ze dopravca je povinny vykonat dopravu podla cestovneho poriadku. Dovolim si povedat, ze by sa dalo argumentovat tym, ze:
a) Akcia sa nekonala prvy raz, dopravca vedel ze pri nej byvaju taketo problemy
b) Dopravca vedel kedy sa tento rok akcia konala kedze zabezpecoval linku M
Samozrejme, to je skor na pravnika, ale myslim ze by sa to dalo.
Tak ale CME (vlastník Markízy) má peňazí jak nasraných. Markíza je stále zisková pokiaľ viem. Keď zase zorganizovali masovku /dokonca naviac aj s nejakými tureckými celebritami/, tak čo žgrlošia na doprave na to svoje NIE lacné podujatie? Keď nezvládajú nápor fanúšikov, tak nech nabudúce radšej nič neorganizujú a prachy by mohli využiť na niečo rozumnejšie, napr. na charitu...
Na zaklade coho by si preukazal, ked sa ZAKONNYMI POVINNOSTAMI obhanas, ze sa jednalo o ocakavanu udalost ? Na zaklade vsetci sme si mysleli, ze ? No to by si daleko v akomkolvek pravnom spore nezasiel a nikam sa tym nedostavas ani v tejto diskusii.
Jaj a este jedna vec za ktoru si zasluzia vyprask a to je ze jazdili s Mkom cez Lamac (kde boli zapchy) a nie cez Devinsku, alebo D2. To vobec nechapem preco spravili.
Len pre ujasnenie, ja (pokial ide o Mko) nekritizujem radovych pracovnikov v DPB, viem ze je tam mnoho odbornikov, ktori maju zaujem na dobrom fungovani. Co kritizujem je system, ktory funguje v celej MHD ci uz zo strany mesta, alebo DPB ako jeho dcery.
Jedine veci, ktore su DPB-total-fail je, ze:
a) Nevykonali dopravu, ktoru si mesto objednalo (L37 - ja len chcem aby bol dodrzany mestom objednany pocet vozokm, nechcem ZIADEN NARAST na tejto linke)
b) Oznamovali ze bude takto 10 minut ked MUSELI vediet ze nebude.
Samozrejme, ze vynechavaju. A nevadi mi to ak je to z dovodu niecoho neocakvaneho. Pri ocakavanych udalostiach ma DPB spravit vsetko preto, aby bola vykonana doprava podla cestovneho poriadku. Este raz: JE TO JEHO ZAKONNA POVINNOST!
Markiza nemala dovod si tu dopravu zaplatit dobrovolne, nie je to jej zaujem, ludi ma dost tak ci tak.
Jak ze to nie je pravda ? A co ked nebola v plnom rozsahu ? Nevynechavaju snad spoje kazdy den alebo sa nevies pozriet do dispecerskeho fora ?
Moc ma to mrzi, ale tak si sa do toho zaplietol, ze absolutne stracas sudnost. Na kery momot by si niekto zabezpecoval dopravu v mieste, kde ma desiatky liniek na desiatky smerov kde sa aj tisicky navstevnikov prejavia v znesitelnom a zvladnutelnom naraste mi vysvetlis ? Lenze ak niekto organizuje akciu niekde v pierdoli s jednou cestou, jednou linkou a 20 minutovym intervalom, tak by mu mohlo byt jasne, ze je v prvom rade v jeho zaujme, aby si zabezpecil adekvatnu formu dopravy. Ak sa tak nestalo, tak tomu, kto je zodpovedny za podobnu situaciu by som neumoznil ani suflik si vypratat. Tu uz vyse dvoch desatroci nefunguje socializmus, takze takym ako mam akciu - zabezpecte mi dopravu, lebo ti, ktori si podobne organizuju v meste maju zabezpecenu, mozes obstastnit tak akurat Kim-Jong-ila.
Doprava vo verejnom záujme, ktorú objednávateľ musí zabezpečiť je doprava do škôl, zamestnania, lekárovi, na úrady. Zvyšok je skôr na dobrej vôli a finančných možnostiach samosprávy.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
810zssk