Reply on: Ámos #98461:
v prvom pripade islo o federaciu dvoch republik v druhhom a autonomnu oblast (nikdy nebola republika)...CSFR sa rozdelilo z hladiska medzinarodneho prava korektne, obe republiky sa dohodli... dokonca je to jeden s najidealnejsich typov delenia statu, a bol pouzity aj pri deleni Srbska a Ciernej Hory... Kosovo je samovyhlasena republika, co je v dnesnom svete nonsens a bude to mat nasledky od Abchadzka, cez Nahorny Karabach, Baskicko, mozno Korziku a dalsich cez 100 separatistickych uzemi a hnuti... ako vravi AAA je to neporovnatelne... porovnatelne by bolo keby sa romovia v Presovskom (napr) kraji premnozili a potom by sa bez suhlasu SR osamostatnili a hned by ich uznali...
topic on
Ámos
V kazdom pripade delenie Juhoslavie ako federativnej republiky by sa dalo porovnat s CSFR.
Ale odtrhnutie kosova dava moznost bosniackym srbom na sebaurcenie. (Aj mozno nasledne pripojenie k srbsku)
Je to komplikovana otazka, ani neviem preco ju tu rozoberame.