Reply on: Ámos #98288:
tvrdim nieco ine? popieram vykonavanie samospravy na uzemi BA z hladiska BSK? uved kde to tvrdim...Ano, na uzemi BA su tri druhy uzemnej samospravy, avsak v Bratislave je dvojstupnova samosprava...
este raz a po lopate...
ako obcan SR, kolkokrat volis do samospravnych zastupitelstiev?
spravna odpoved: 2x
1x do zastupitelstiev regionalnej samospravy (VUC)
a
1x do zastupitelstiev miestnej samospravy (obec)
je tak? je to dane aj ustavou - obce a VUC.
a teraz konkretne pripady.
- ako obyvatel Borinky volis obecne zastupitelstvo (miestna samos.) a zastupitelstvo BSK (regionalna samos.)
- ako obyvatel Presova volis mestske zastupitelstvo (miestna samos.) a zastupitelstvo POSK (regionalna samos.)
a teraz
- ako obyvatel BA-Petrzalky volis zastupitelstvo MČ (miestna samos.) a zastupitelstvo BSK (regionalna samosprava)..
ALE! urceny pocet poslancov zastupitelstva MČ sa zucastnuje aj mestskeho zastupitelstva. ako som vravel su 2 in 1.
to iste plati pre Kosice a je to upravene zakonmi o postveni mesta Kosica a BA.
Cize kolkych zastupitelstiev sa zucastnuju poslanci BA? DVOCH (s vynimkou tych co boli zvoleni v priamej volbe aj do BSK)...
Samosprava v BA je dvojstupnova. Mozes sa to opytat aj nejakych poslancov.
Z hladiska poslancov je regionalna a miestna samosprava separovana... ale v ramci miesnej samspravy BA a KE vykonavaju poslanci dva stupne samospravy (MČ a mesto).
ak by si volil len raz - zastupitelstvo Mč a urcity pocet by sa zucasnoval aj mestskeho zastupitelstva a urcity automaticky aj BSK, tak potom by sme mohli vraviet o trojstupnovej... tak to ale nie je... do BSK volis nezavisle.
?
jj viem ze statut nie je zakon, iba sa udeluje na zaklade zakona... diki za opravenie
Ámos
1. NRSR VZN nevydava. Takze za 4. stupen podla tejto logiky povazovat nemozes.
3. NRSR nie je organom uzemnej samospravy, o ktorej tu hovorime.
2. Národná rada Slovenskej republiky je jediným ústavodarným a zákonodarným orgánom Slovenskej republiky.
Koncim tuto debatu. Poslednom case sa stebou neda. Neviem co ti je, ale hadam si to casom vyriesis. Prajem ti pekny zybotk vecera.