Reply on: Zvero #91137:
parkovat na chodniku (zial!!!) nie je zakazane. Len sa uvazuje ze by sa KONECNE parkovat na chodniku zakazalo v novom zakone, okrem vyznacenych miest. Ina situacia je v starom meste kde plati zona zakaz parkovanie s dodatko "okrem vyznacenych miest" - teda ako by tam vsade bola znacka zakaz parkovat... sucasna definicia co sa tyka chodnika je taka ze tam ma byt "dost miesta" na prechod chodcov... co si napriklad mestska policia vylozi ako 1,5m ale s tym asi moc neuspeje na sude, samozrejme zalezi od toho - ktoreho pripadu, lebo u nas pre jedneho sudcu moze byt dost 2metre, pre ineho 0,5m (najma podla toho koho sudia samozrejme, a kto koho pozna...) a ziadne precedensne pravo tu nemama (tiez zial...). A dalsi problem je ze ci znacka zakaz parkovania "okrem vyznacenych miest"plati aj pre chodniky, lebo u nas tym ze na chodniku parkovat je povolene vznika uplne dementna situacia - ci mozno upravit dopravnu situaciu na chodniku znackami - na co by mohol mat pravnik a zial aj sudca nazor, ze nie, ze znacky platia predsa len na ceste, nie na chodniku a inom mieste mimo cesty (na travniku, na namesti...). Proste treba totalnu zmenu zakonov kde sa jasne povie ze parkovat mozes len v presne vymenovanych pripadoch a inak si mozes rozbite auto hladat na odtahovisku - na vlastne naklady a na vlastnu zodpovednost za rozbitie vsetko surovo a bezohladne odtahovat - aj z nepristupnych miest za cenu rozbitia auta alebo inych aut - vsak kto porusuje zakon zaplati!
fobust
U nás by bohate stačilo, keby ľudia parkovali tam kde je to vyznačené, alebo tam kde sa to dá bez obmedzovania ostatných účastníkov cestnej premávky (napr. pri krajnici podľa vyhlášky). Lenže to by nesmeli byť tupci lenivý prejsť si pár desiatok metrov peši. Dnes som znovu zaparkoval na Súkenníckej pri krajnici. Pri príjazde autom boli všetky normálne miesta obsadené. Stavím sa s tebou, že keby som teraz išiel von pozrieť si situáciu, tak rôzni "majstri parkovania" zaiste objavili aspoň 20 miest, ktoré som ja asi prehliadol. Treba ich odtiahnúť. Surovo odtiahnúť. Tvoria prekážku, obmedzujú ostatných (parkujú dokonca aj v kruhovom objazde, na prechodoch, tak že blokujú ostatných).