Ospravedlňujem sa, pomýlil som sa čo sa týka tých testovaných električiek v Brne. Tie s tým moderným dizajnom sa testujú v Prahe a nie v Brne /pozrite clánok http://technik.ihned.cz/1-10002520-22828485-800000_detail-21 /.
Ale stojím si za svojim pokiaľ ide o autobusy. Jednoznačne by som bol za Mercedesy, aj keď sú drahé.
Jejda ja som truhlík! A pritom keď som tadiaľ dávnejšie šiel ešte som rozmýšľal, že ako netradične a dobre vymyslené. ? ?
Re #87634 Valec: Sranda, by som bol schopný odprisahať, že sú len dve. ?
ta 28 k Lidlu v DNV nie je zly napad... dnes som sa tam bol pozriet, je tam komunikacia 2 pruhovaa pre zasobovanie Lidla a potom hlavna komunikacia cez parkovisko... jeden sor hore dole by tam toho vela nezabral... lebo vazne po nonovesku chodi ten bus prazdny... a takto by mohol pekne obsluhovat skolu ivana bukovcana priamo pred vchodom...
V Prahe sa, na rozdiel od Bratislavy, zastávky vyhlasujú manuálne. V Bratislave je hlásenie zastávky automatické, podľa dráhového a dverového kritéria.
Ad MHD do Rakuska: Naco az do Hainburgu? Stacilo by do Wolfsthalu. Do Hainburgu premava z Wolfsthalu S-bahn, aspon bude viac vytazeny. Prestup na S7 Schwechat je tiez mozny vo Wolfsthale.
S takymto vozovym parkom, resp. UDRZBOU chceme jazdit do Hainburgu?? ?
Normalne sa zacinam bat, ako dopadnu nove SORky, ak budu garazovane v Krasnanoch. ?
Castokrat sa stane, ze palubak "nazoberie" zastavku a potom hlasi a ukazuje o jednu, dve pozadu. A je uplne jedno, ci je to TamBus, Ikarus, alebo Karosa. Vodic si to nemusi vsimnut hned.
V poslednej dobe som postrehol chaos v hlaseni a zobrazovani zastaviek na L93, tj. posledny pol rok cca.
Napriklad dnes na L93 smer Petržalka, odchod z Hl.st. 10:30,Tambus #1413 mal hlasenie zastavok posunute o jednu pozadu, takze napriklad na zastavke Aupark hlasil zastavku Zochova, moznost prestupu do historickeho centra...
Často sa zasa stava, že na danej linke L93 najma v starych Ikarusoch byva zasa posunute zobrazovanie zastavok na paneloch BUSE.
Ja mam zle skusenosti z linky L93, najma stare Tambusy a Ikarusy, na novsich tie chyby nebyvaju tak caste.Neviem teda,v com je problem kedze spolahlivost tej istej optickej a akustickej vybavi by predsa nemala mat nic spolocne v akom buse je to namontovane.Ide o problem vodicov?Autobusov?, kedze tieto veci sa kazia najma na starsich vozoch...
Su takto problemy aj na inych linkach?
Teraz tu nejde o to, aby som si zanadaval na MHD v BA,ale o to, ze by to mohol byt fajn prostriedok k ulahceniu cestovania, ale v takom stave v akom sa to nachadza to moze vyvolat len chaos, teda natiska sa otazka,ci by nebolo lepsie mat MHD bez takychto veci ked sa o ne DPB nevie riadne postarat...
Na margo danych problemov mozem povedat, ze s hlasenim a zobrazovanim maju caste problemy aj v Ostrave, predovsetkym na elektrickach smerujucih z Vítkovic do centra, takze to nebude len výsada DPB ale aj DP s dost vyssou urovnou.
Mirec1
Ale stojím si za svojim pokiaľ ide o autobusy. Jednoznačne by som bol za Mercedesy, aj keď sú drahé.