Reply on: galiyosha #57223:
A ty mas pocit, ze trolejbus na DD a elektricka do Petrzalky nie je rozsirovanim elektrickej trakcie. Aj cez Vlarsku ma ist trolejbusova trat.Ja nehovorim ze je to postacujuce, ale od 1999 je to prve rozsirovanie elektrickej trakcie.
Ámos
DPB chcelo hracku. 15m voz este nema.
Magistratnici sa MHD nevozia a tak sa nevzia ani Ik280 a Ik283.
Pred volicmi lespie vyzera 22 vozov aj ked mensich ako 19 vacsich. Budme radi, ze sa nerozhodli kupovat 12 metrove. Sice tam je situacia rovnako kriticka, no zaroven vyrazne lepsia ako pri klbovych vozoch.
Jeden rozumny som predsalen nasiel. schvalila sa tu koncepcia prechodu na CNG. Ak uz sa nejakym smerom vybrali, mal by sa zachovat. No do tohto konstruktu nezapada SOR B9,5, ktory sa nakupuje naftovy aj ked je v ponuke plynovy.