Mam taky dost neprijemny (aspon premna) postreh. Vsade kde sa pise o novom rozpocte mesta sa hovori aj o financiach pre DPB o 200 mil. na busy, o peniazoch na reko elektrickovych trati, ale akosi sa nehovori o peniazoch na stavbu trate na DD - 40 mil. a nakup NP troflov v cene 105 mil.
Inak, ta cena je zaujimava, lebo pri ramcovej zmluve na nakup tychto troflov, vtedy na 15 kusov, bola vitazna cena 209,9 mil. cize za kus 13,9 mil.(Predpokladana bola 240 a druha ponuka bola 232) A uz pri nakupe vozov bola cena za sest vozov 104,9 mil. cize 17,5 mil. za kus. Tak bud pride tych vozov viac alebo tomu absolutne nerozumiem. Vie mi to niekto vysvetlit. Jedine co ma napada, ze cena bola navysena poziadavkami na interier, technicke vybavenie, silnejsi motor, agregat atď.
Vysledok busov na uvo.gov este stale nie je. ?
Inak, ta cena je zaujimava, lebo pri ramcovej zmluve na nakup tychto troflov, vtedy na 15 kusov, bola vitazna cena 209,9 mil. cize za kus 13,9 mil.(Predpokladana bola 240 a druha ponuka bola 232) A uz pri nakupe vozov bola cena za sest vozov 104,9 mil. cize 17,5 mil. za kus. Tak bud pride tych vozov viac alebo tomu absolutne nerozumiem. Vie mi to niekto vysvetlit. Jedine co ma napada, ze cena bola navysena poziadavkami na interier, technicke vybavenie, silnejsi motor, agregat atď.
Vysledok busov na uvo.gov este stale nie je. ?
Môj návrh 162*7,5=1215 osôb/hodina. Teda sa zníži kapacita oproti súčasnosti o 405 osôb za hodinu.
Beus
Suhlasim s BMkom ze tvoje prispevky sa az prilis casto nedaju citat. Nemaju hlavu ani patu, a ich informacna hodnota sa blizi k nule, a niekedy dokonca zdola.
Rada do buducnosti teda znie: Najprv pocuvaj, citaj, studuj, uc sa od skusenejsich, zbieraj informacie, a nieco napis az v pripade ze:
1) ...si budes isty, ze svojim prispevkom dostatocne obohatis cele forum a vedomosti ostatnych, a nebude to len mlatenie prazdnej slamy, teda nieco, co uz vsetci davno vedia...proste vtedy, ked budes MAT CO INYM POVEDAT. (Porovnaj si napr., ako casto nieco napise S499.1023,Bigmac,BMko,fobust,d3k0,ci hoci aj ja, a ako casto ty. A to pritom urcite uznas, ze tito ludia maju viac vedomosti nez ty.)
2) ...sa budes chciet nieco opytat. Samozrejme k veci, a nie nejaku blbost, na ktoru je bud absolutne jednoduche si najst odpoved, alebo je to nieco uplne odveci. Ked to bude nieco k veci, vzdy ti radi odpovieme, aby si aj ty mohol ziskat nove vedomosti.
Prirodzene, v oboch pripadoch plati, ze prispevky treba rozumnym sposobom formulovat, cize tak, aby sa to po tebe dalo aj citat a rozumiet tomu. Na to je najjednoduchsi navod ten, ze ked nieco napises, tak si to este raz cele po sebe precitaj akoby to cital niekto iny, poopravuj chyby co najdes, preformuluj to, co sa ti zda nejasne alebo zle napisane, a az ked budes s prispevkom spokojny, tak ho odosli. Tak to vo vacsine pripadov robim aj ja.
Tak vela zdaru, a nenechaj sa tymto odradit, ber to ako dobre mienenu radu, ktorej ked sa budes drzat, tak sa mozes spolahnut ze si tvoje prispevky budu ostatni citat urcite radsej, nez tomu je teraz.
P.S.: To co som pisal pre Mega, plati tak isto pre vacsinu z vas, teenagerov, ktori sa este len ucite a tiez vypisujete prispevky podobneho charakteru ako on. Zamyslite sa nad tym, a skuste trosicka menej hovorit a viac pocuvat. Bude to lepsie nielen pre ostatnych, ale najma pre vas samych.
Howgh.