"Pardon, ale to už je fakt silná káva! Že se od bolševika nic nezměnilo, to by mě ani ve snu nenapadlo! Bohužel ne všechny změny byly dobré a hlavně tu celou dobu tvrdím jedno- na to, že náš DP má na hlavu dotace asi jako Paříž (resp. ještě nedávno měl) je to UBOHÉ"
Tak za 1) DP nemá na hlavu dotace takové jako RATP a za 2) Jestli vám připadá MHD v Paříži výjmečná či bůhvíjaká, tak mě rozhodně ne.
-Špinavé rozhrkané metro
-autobusové linky bez jakýchkoliv jízdních řádů
-nulové hlášení jak v metru tak v autobuse
-minimální informace o výlukách či změnách
-takřka nulová tramvajová síť.
Děkuji nechci, k tomu abych byl spokojený nepotřebuji metro bez řidiče a davy Citybusů proplétající se zacpanými ulicemi Montmarteru.
Tak za 1) DP nemá na hlavu dotace takové jako RATP a za 2) Jestli vám připadá MHD v Paříži výjmečná či bůhvíjaká, tak mě rozhodně ne.
-Špinavé rozhrkané metro
-autobusové linky bez jakýchkoliv jízdních řádů
-nulové hlášení jak v metru tak v autobuse
-minimální informace o výlukách či změnách
-takřka nulová tramvajová síť.
Děkuji nechci, k tomu abych byl spokojený nepotřebuji metro bez řidiče a davy Citybusů proplétající se zacpanými ulicemi Montmarteru.
m@rtin
Ale děte, já tou linkou jezdím často také a nepřipadá mi cestování o tolik zdlouhavé. Opět narážím na to, že každý má jiné priority.
"A když je řeč o autobusech- jestli Vám přijde normální, že jsou dosud v provozu autobusy z let 1987 a 8 (evidenční čísla kolem 5600 jsou celkem běžně k vidění), tak mě nikoliv."
Tak opět prrr, nejstarší negenerálkvaný autobus v Praze je starý sotva 11 let. Autobusy z roku 1987 prošly koncem devadesátých let GO a dnes stojí před vyřazením. Vám na tom připadá tak něco šíleného, že po deseti letech zgenerálkuju vůz a dalších 7 let s ním jezdím?
"A kromě toho mě fascinuje vaše logika- když se ušetří vozokilometry kvůli Ládví a Barrandovu, tak je to akorát vhodná příležitost zavést nové výkony (třeba ty metrobusy- to by tak asi zhruba vycházelo)."
Peníze, peníze a zase jen peníze, problémy Prahy nespočívají jen v metrobusech. Mám tu nemocnice, rozpadající se sídliště nebo rozmlácené chodníky. Tady ovšem nedovedeme prát špinavé peníze od ruské mafie v bankách tak jako to dělají v Curychu, abychom na ty vaše metrobusy měly.
"Práce ROPIDu je sice velmi záslužná a kvalitní (IDS máme vskutku dobrý), nicméně to samé se bohužel nedá říct o papaláších z DP a z radnice."
Tak to si trochu protiřečíte, když tu házíte dohromady Štajnera s lidma, kteří sedí osm hdiny u počítače rýsují grafikony a vymýšlejí jak to uděla lépe. Už poněkolikáté, zvolte si jiné.
"Závěrem bych navrhl tuto diskuzi uzavřít- sem to opravdu nepatří a přiznávám, že kvůli takovým lidem jako jste Vy jsem utekl z k-reportu na imhd!"
Ne, vy jste utekl proto, protože vám vadili podobné připomínky jako ode mne, kde se hluboce mýlíte.
" Já nemám chuť se tady handrkovat s demagogickým čecháčkem"
Na to, že mě znáte z internetu, jste dost suveréní někoho odsoudit za názor.
"(to, co mi píšete si v DP-Kontaktu přečtu sám, neračte se namáhat)"
Jen nabízím protiargumenty těm vašim. Protože bláboly typu zavést 1000 linek všem před vchod domu, jsou zcestné.
" kdyžvím, že zvlášť na tom opovrhovaném a chudém východě žijí lidé, kteří mají na dopravu podobné názory jako přední odborníci ve Švýcarsku a Švédsku (a podle toho tam taky MHD vypadá)."
Kdo tu opovrhuje východem? Samozřejmě, také tam doprava tak vypadá (na tom východě). Děkuji nechci, podobné zážitky z MHD na Slovensku bych zažívat denně při cestách do školy nechtěl. A to podotýkám, není to jen o penězích.