Reply on: NN #49923:
Hlavná stanica v BA nie je a nikdy nebude prestupným uzlom, pochop to už konečne. S ľuďmi ktorí idú na vlak to nemá nič spoločné. Prestupný uzol je Nový most, Šafko, Patrónka, Račianske mýto atď., ale určite NIE Hlavná stanica.
Väčšina sťažujúcich ľudí si ako jediné kritérium kvality *celého systému* berie rýchlosť a bezprestupovosť ich *konkrétneho spojenia*. To sú však (naviac len prvé, druhé veľmi nie) kritériá na hodnotenie len konkrétneho spojenia. Ľudia nadávajú na nesystémovosť návrhu a navrhujú parciálne riešenia, pričom sami neuvažujú so základnými systémovými otázkami: koľko vozidiel mám, koľko peňazí na prevádzku mám a teda koľko spojov môžem vypraviť ...
NN
ad hlavna stanica v BA, nechapem, co ma s tym ze je to prestupny uzol jej poloha? myslim ze tym ktori idu na vlak ci z vlaku je to irelevantne, su to kvanta ludi co sa potrebuju na nu dostat a nejako z nej odist, takze vzdy bude prestupnym uzlom bez ohladu na jej polohu, takze o nej nema ani zmysel filozofovat, to je proste pevne dane v kazom meste, mozeme uvazovat nanajvys tak o dalsich prestupiskach, mne sa paci aj to trnavske myto, kamenne nam. a viem ze pre ludi je dolezite aj safko, ale uz mi netlacte do hlavy ze safko je JEDINE a najdolezitejsie
a aby som nezabudol:
http://pivoluska.blog.sme.sk/c/21147/Prazska-integrovana-doprava.html