Reply on: tomas1 #45281:
TeBeCe narážal na to, že prvý raz si spomínal, že z rýchlika vystúpiš na Vinohradoch, druhý krát vo Vajnoroch Pritom vo Vajnoroch rýchliky od Žiliny nestoja, na Vinohradoch zase nestoja vlaky od Zvolena ... Máš pravdu, Tvoj pohľad zvonku je veľmi zaujímavý ? "tam sa predsa rakušáci tiež všetci nezdrgínajú na SudBHF ale tí z východu vystúpia na WestBHF"
1. poznámka: prečo by "tí z východu" vystupovali na západnej stanici? - väčšina vlakov ide totiž prave na SudBhf a nejde cez Westbahnhof a tie vlaky, ktoré idú z východu na Westbahnhof nejdú zase cez južnú/východnú stanicu.
2. poznámka: Vzdialenosť Hlavná stanica - Polus nie je až o toľko dlhšia ako ŽST Vinohrady - Riazanská - Polus, časovo je to porovnateľné. (14 min. vs. 12 min.). Pre ostatné štvrte je výhodnejšia Hlavná stanica.
3. poznámka: Podľa mojich skúseností vystupuje na Vinohradoch tak 5-10% cestujúcich, rozhodne nie "Väčšina obyvateľov Slovenska(KE, BB, TO, ZA,...) vystúpi vo Vinohradoch
z rýchlika" ...
Keď vystúpi priemerný slovák (z väčšiny smerov - KE, ZA, ZV, TO, atď...) z rýchlika vo Vajnoroch má na výber eliny na 2 smery a nejaké expresbusy, ale pozor len v špičke! Cestujúci do Polusu, Ružinova, atď. sa musí zdrgínať opačným smerom električkou tam prestúpiť zas na opačný smer alebo vystúpiť z vlaku až na HLST a cez za* Šancovú naspäť - jak u debilov.
LUK