Reply on: alucard #39365:
No, ale zase na druhej strane podla cl.12 bod 3: "Z cestovného lístka musia byť zrejmé údaje, ktoré umožňujú kontrolu jeho platnosti a správnosť jeho použitia." - z toho vyplyva, ze si si ho oznacil nespravne, pokial tam nic nie je vytlacene...
alucard
Z toho nevyplyva, ze JA som listok oznacil nespravne, ale ze OZNACOVAC DOPRAVNEHO PODNIKU listok nespravne oznacil. Dopravny podnik predsa nemoze chciet od cestujuceho aby zabezpecil spravne oznacenie listka. To ze je to v prepravnom poriadku je sice pekne, ale nad prepravnym poriadkom je zakon, a sud uz v takomto pripade raz rozhodol v prospech cloveka, ktory cestoval s "nespravne oznacenym" listkom - teda nevyhovel zalobe DPB o zaplatenie pokuty.