Reply on: piol #39346:
Ale skus si precitat cl.3 a zistis, ze: "Vo vozidlách MHD je zavedená prevádzka, v ktorej cestujúci, pokiaľ nie je držiteľom platného predplatného cestovného lístka, je povinný označiť si ihneď pri nástupe do vozidla cestovný lístok na jednu cestu alebo turistický cestovný lístok pri prvom nástupe do vozidla. Neoznačený cestovný lístok na jednu cestu alebo turistický cestovný lístok je neplatný." Takze nikde nemas napisane, ze hned v prvom oznacovaci...a zaroven, ze musi byt oznaceny, inac je neplatny... ?
alucard
Problem je v definicii "oznaceneho listka". Podla navodu na oznacovanie je listok oznaceny po vlozeni, pockani 1 sekudny a vytiahnuti listka. Takze aj ked (v pripade poruchy oznacovaca) na listku nie je nic vytlacene, mozno ho povazovat za oznaceny.