Doktor> Sanosy boli vyradené kvôli tomu, že vozu 6510 sa zlomila (doslova) hnacia náprava. Ostatné Sanosy vyradili z čistej opatrnosti. Problém bol v tom, že tieto trolejbusy neboli nikdy ošetrené proti korózii, a tak vek, ktorý vydržali (karoséria aj rám bol z autobusu) je ajtak chválihodný. Bohužiaľ, je to veľká škoda, pretože to boli inak veľmi dobré trolejbusy (kapacitné, tiché, rýchle).
15Tr-ky: O 6616 sa dá s istotou povedať, že vyradený je (fyzicky existuje v kontajneroch). 6617 by snáď bol po výmene vleku opraviteľný, ale informácie o ňom už nemám dosť dlho.
A vyraďovanie? V tom by nebol problém, ale v DPB sa vyraďovanie fyzické mierne odlišuje od vyraďovania papierového. Snáď k tomu nemusím hovoriť detaily, dá sa domyslieť, ako to chodí.
15Tr-ky: O 6616 sa dá s istotou povedať, že vyradený je (fyzicky existuje v kontajneroch). 6617 by snáď bol po výmene vleku opraviteľný, ale informácie o ňom už nemám dosť dlho.
A vyraďovanie? V tom by nebol problém, ale v DPB sa vyraďovanie fyzické mierne odlišuje od vyraďovania papierového. Snáď k tomu nemusím hovoriť detaily, dá sa domyslieť, ako to chodí.
Martin
uvézt do výroby. Takže do USA šly trolejbusy ani né
15Tr, ale 15TrSF, které se moc normálním patnáctkám nepodobají. Mají úplně novou výzbroj a je na nich
plno novinek, které se mají uplatnit na vozidle 23Tr
s novou maskou. A hlavně USA mají úplně jinou dopravní politiku, která není zaměřená na nízkopodlažní vozidla. Jestli nějakou nízkopodlažku v USA uvidíš, tak je to náhoda. Doprava v Evropě
je na daleko vyšší úrovni než v USA.