Reply on: emo #27355:
Ono ta BRKS nie je svätá, kúpila od ZSSK staré motory a nezaplatila ich, tak ZSSK (aj z rôznch iných fóbií) zdvyhli na daľšie vozidla cenu.all: z traťou BA hl.st. by sa dalo robiť všeličo, ale netreba zabúdať, že dôležitými obmedzujúcimi faktormi sú:
- tunely na hlavnej stanice, ktoré sa rekonštruujú už cca 20 rokov, sú bez troleju a cez deň je v prevádzke len jeden.
- stanica BA hl.st., ktorej peróny sú krátke a je ich málo
- stanica Lamač, kde su peróny s úrovňovým prístupom, čo pri hustej osobnej doprave prudko znižuje priepustnosť (kapacitu) celej trate.
Osobne by som doplnil zastávky pri novom Tescu a Patrónke(Kramároch), zrušil Železnú stud., zastávku v DNV( neviem si však predsaviť ako tam lezú ludia), vybudoval dlho plánovanú spojku Ahoj - Lamač a tým odklonil nákladnu dopravu z Hlavnej stanice, atď...
J
6: 04, 18, 40, 48
7:12, 18
8:23
Príchody vlakov z Hl. stanice do DNV poobede:
13:15, 20
14:13, 39, 47
15:15, 44
16:13, 47
17:15, 29
18:15, 47
19:15