Pritom by stačilo keby niektorý polovodiči sa vysunuli pri odbočovaní vľavo aspoň do polovičky križovatky a nečakali na prejazd na semafore. Inak o tie 3-4 sekundy im mohli zvrchu potiahnuť zelenú pre uvoľnenie križovatky. Hlavný prúd od Brnianskej zastaví totiž už predošlá svetelná križovatka, kde chodcom dali plynulý prechod cez celú cestu bez zastavenia v stredovom ostrovčeku.. No a po dostaní zelenej na Šancovej-Karpatskej sa stojí znova na Račianskom cez 30s.
lukas22