Reply on: Ike #256018:
2. rychlost - pokial viem tak v pokrokovejsich mestach nie je problem na troleji mat armatury stavane na prejazd plnou tratovou rychlostou, takze to ze ten trolej nejak zasadne obmedzuje rychlost neberiem...3. argument toho ze jedna z podstatnych relacii danej sucasnej autobusovej linky sa akosik opomina je validny a je to problem, avsak u normalnych by odbocka od kramarov na hlavnu stanicu a nazad uz davno bola pod trolejom a v tej chvili mozes naozaj len vymenit typ trakcie na jestvujucej linke co by bolo najrozumnejsie.....
zrataj si to v tyzdennom obehu a zistis ze aj tych par hodin denne sa vie nazbierat na slusny cas (ale uz aj tie 4 hodiny su 1/6 denneho casu a potreba riesit lak po 5 rokoch alebo 6 rokoch je tiez rozdiel, v priebehu zivotnosti vozidla ti to 1-2 prelakovania asi usetri....)
Mhr1
ALE!!! Pozri sa na opačný argument: a-32 jazdí väčšinu svojej trasy pod existujúcim trolejovým vedením, ktoré je naviac práve v jej dvoch kopcovitých častiach, teda páli naftu Pánu Bohu do okien práve tam, kde je spotreba najvyššia. Takže sa tu bavíme o zatrolejovaní menšej časti trasy (cca 3 km), ktorá umožní nasadiť trolejbusy na podstatne dlhšej trase, než na tej, ktorá sa teraz buduje. A to už stojí za to. Naozaj ti a tebe podobným nejde o zníženie pálenia nafty? Najmä na Slovensku, kde väčšina elektrickej energie pochádza z čistých zdrojov? A všimni si, že väčšina prispievateľov s názormi zodpovedajúcimi aj môjmu presvedčeniu, tu nenavrhuje iné trasy od buka do buka, ale máme predstavy o elektrifikácii práve takých liniek, ktoré vedú veľkú časť pod už existujúcim trolejovým vedením. A v prípade Mlynskej doliny ide aj o napojenie dlhodielskej ostrovnej trate na zvyšok siete, čo za 20 rokov jej existencie robilo vždy značné problémy.