Reply on: kecho #253692:
Vopred velmi pekne dakujem. Ja som okrem technickych podrobnosti drah (v mape drahy, co teda priznavam nie je uplne potreba cestujuceho, skor sotousa) hladal aj spojenia cez tu velku mapu (linkove vedenia), kde boli cervenym elektricky, zelenym trolejbusy a modrym autobusy. Ten prepaleny farbickovy mordor musim jednak o dost dlhsie studovat, po druhe mi tam chyba kontext uzemia, ktore hned vidim a nemusim to prehladavat este cez Google a zvoleny nazov zastavky. Ta mapa je pekna, cista a ovela rychlejsie sa v nej clovek zorientuje.
Neskor vysli aj trolejbusove verzie z inych miest, no kosicka elektrickova verzia nikdy. A este by som velmi rad videl takto spracovane Brno a Prahu. Existuje sice toto:
810zssk
Schémy samozrejme majú svoj účel a použitie, napr. nad dvere električky asi mapu nedáš. Ale je škoda že sme v BA dospeli do stavu že kvalitná mapa neexistuje. Tie od imhd boli fantastické, ale tak zrejme nie je človek ochotný to aktualizovať.
Dnes je samozrejme trend že cestujúci si má proste hodiť do vyhľadávača začiatok a cieľ cesty a ísť podľa toho čo mu to vypľuje. Čo je super vec samozrejme, ale niekedy chcem viac idiotské riešenie kde si to viem pozrieť sám, lebo vyhľadávač je obmedzený na spojenia ktoré algoritmicky vychádzajú, kým ja môžem mať niektoré preferencie iné ako algoritmus.
Niekde to už dotiahli tak ďaleko že ani neexistuje linkový/traťový CP, ale len a jedine vyhľadávač.