Linka 3 mala zastávku Kamenné Námestie od 22.8 a pre linku 4 od 7.12 roku 2016..
Ak má pamäť neklame trať sa spustila 8.7 takže nemyslím si že by to spôsobilo taký ošiaľ, lebo časom určite chodila linka 3 plnšia...
To nie je ten prípad, ktorý popisujete. Žiaden autobus do Hainburgu alebo Viedne nezavadzia, L37 prifrčí na zastávku tak asi 1 minútu pred odchodom, šofér sa netrápi s pristavením pri hrane, vzdialenosť od hrany je okolo 30 cm. Podobne je to aj pred cintorínom vo Vrakuni. Tam je vzdialenosť od hrany aj 50 cm a vždy keď tam nastupujem a prosím o pomoc.
Vtedy myslím, že ani L3 nemala zastávku Centrum lebo akosi ju zabudli vybudovať.. a od vtedy sa stále stojí na provizórnej bez prístrešku smer Petržka.
Mňa by hlavne zaujímalo, aká električková linka by mala po Šancovej jazdiť, odkiaľ-kam, aká kapacita vozidla a najmä aké linky autobusov a trolejbusov by sa nahradili a v akom úseku.
Ešte kedysi dávno som čítal v tunajších diskusných fantasmagoriách o zjednosmernení 1. mestského okruhu. Len tak dám otázku do diskusie: myslíte si, že by to bolo realizovateľné? Buspruhy by mohli byť obojsmerné a niekde by sa ešte zmestil aj cyklopruh.
Ja osobne by som mal ale výhrady k Štefánikovej, tam by zrejme narástli intenzity na neúnosné hodnoty.
Ahojte, nemáte niekto prehľad, kde by sa mali realizovať nejaké nové BUS pruhy? Ja by som bol celkom vďačný za BUS pruh od Zimného štadióna až po hlavnú stanicu, tam vzniká popoludní dosť veľké zdržanie liniek. Postrehol som pred dlhším časom aj možnosť BUS pruhu pri YMCA smer Račko, ale z toho vraj nič nebude. Vďaka za infošky.
Verejná doprava v Bratislave sa veľmi zlepšila. Ale stále je čo zlepšovať, teraz píšem z pohľadu seniora. Ako obyvateľka - seniorka Lamača často používam autobusovú linku 30. Tá smeruje aj do nemocnice Bory a hodne je využívaná staršími ľuďmi. Častokrát ide o nasadené autobusy, ktorých sedadlá sú na zvýšenej platforme a mnohí seniori sa tam ne nevedia dostať, jednoducho povedané, vystúpiť na plošinu. Aj dnes som išla takým autobusom, len 4 sedadlá boli na normálnej úrovni, takže mnohí z nás museli stáť, aj keď sedadlá boli voľné. Takéto autobusy nie sú vhodné na prepravu do zdravotníckych zariadení. Moja ďalšia pripomienka smeruje k šoférom. Mnohí z nich zastavujú autobus ďaleko od krajnice nástupišťa a my starí, vekom zmenšení, nevieme prekonať výšku z vozovky na prvý schodík autobusu. Špeciálne trolejbus 42, keď začína jazdu pred Cintorínom Vrakuňa, zastane ďaleko od krajnice nástupišťa a vtedy mnohí z nás musia žiadať o pomoc pri nastupovaní mladších cestujúcich. Podobne je to aj pri autobuse 37 keď začína jazdu pod Mostom SNP, zastavuje ďaleko od krajnice nástupišťa, ktorá je mimochodom perfektne spravená. A samozrejme potom nastávajú problémy aj pri vystupovaní. Prosím apelujte na šoférov, aby venovali väčšiu pozornosť pri pristávaní autobusu na zastávkach.
V časoch mojej mladosti (teda v časoch dávno minulých) som tak zvykol cestovať s lyžami na Kamzík. Keď sa dalo lyžovať, tak pri YMCA (Karpatská, vtedy Kino Dukla) bol masaker a boj o to, ako sa ľudia natlačia do trolejbusov. Býval som v pešej dostupnosti od YMCA, ale najlepšie bolo zobrať trolejbus opačným smerom a prestúpiť do protismeru na Mierovom (dnes Hodžovom) námestí. Väčšinou som sa až na Kolibu doviezol po sediačky, s lyžami pred sebou (v priestore môjho sedadla) a obkolesený masou nádejných lyžiarov a pritlačený na okno.
Ale ak by som tak mal cestovať pravidelne domov z práce, tak by mi to asi poriadne liezlo na nervy.
Zaujímavé, že okolo 2016 to vyzeralo úplne inak. Jednotka chodila ráno z Petržalky plná až na Obchodnú, zatiaľ čo trojka chodila menej plná a takmer kompletne sa obmenila na Šafku.
david11