Reply on: S499.1023 #227863:
To záleží od toho, či sa na to pozeráš z pohľadu preferencie miest na sedenie alebo z pohľadu preferencie miest na státie. Mne osobne na jednosmerných vozoch prekáža, ak sú oproti dverám sedadlá. Stojaci cestujúci potom stoja v chodbičke pri dverách a zdržujú nástup/výstup/pohyb po vozidle.
S499.1023
Ale napriek tomu som proti obojsmerným električkám - druhé stanovište a kopa dverí navyše zvyšujú cenu a zmenšujú využiteľný priestor pre cestujúcich, neustále prechádzanie medzi stanovišťami znižuje osobný komfort vodiča.