Kedze reagujem na Peonov prispevok kde sa pytal na prepravu z/do Kutov v RJ a v prvom odseku sa celkom jasne pise o vylucenej preprave v useku BA-Kuty, tak neviem ako kto dospel k tomu ze ide o EC. V celom tom prispevku totiz "EC" nezaznelo ani raz. Tvojimi slovami: Ocividne si to sprosto precital
Očividne si to tak sprosto napísal, keď aj ďalší to z toho tvojho príspevku pochopil ako vravu o EC vlakoch. ? Takých ako ty priam milujem - musíš mať vždy svoju pravdu, ak aj nie, just si ju vydobyješ. ?
Keď bystrický rýchlik ledva nestíha prísť do Bratislavy ešte pred EC, tak oba vlaky zastavia v Galante a prestup je riešený tam. A EuroCity vtedy sa vyhlasuje ako pravidelný vlak, na tabuli je vypísaný, predávajú sa lístky. A takáto situácia sa vyskytuje už takmer každý deň.
Horší prípad je ten, keď predsa pustia R z Galanty zmeškaný a potom sa EC vlečie za ním na dva oddiely až po Hl.st.
Ale na Kúty sú napojené dve okresné mestá - Senica a Skalica, a EC vlakom chodí dosť ľudí do/z Bratislavy. Ak by si zrušil pre Kúty EC a pridal pre Malacky, tak Kútom a okoliu by si zhoršil dosť obsluhu a Malackám zlepšil až príliš. EC nemá slúžiť ako prímestský vlak. Kútom a okoliu slúži ako rýchla preprava a prestup na Os smer Skalica a Senica.
V Senci a v Sládkovičove sa predvčerom z dôvodu výluky (jednokoľajka) zdržali vlaky 40 minút. To nikoho neprekvapuje, pretože sa to ani nezverejňuje. 29 je ešte celkom fajn...
Napriek Karpine je prievidza 10. najväčšie mesto a spolu s Bojnicami, s ktorými je fyzický zrastená a Novákmi, s ktorými je spojená cestou I/9 v peáži s cestou I/64 v usporiadaní 2+2 a mú riešenými križovatkami, má konfiguráciu krajského centra možno väčšiu ako niektoré súčasne krajské mestá. Nevýhodou je relatívna uzavretosť spôsobená lokalizaciou v hornonitrianskej kotline a dlhodobo monotematicky orientovaným priemyslom (ťažba a plastové okná).
V tom prípade moja chyba, ale podstata zostáva rovnaká. Mimochodom, aj Prievidza je okresné mesto a je to asi taká veľká diera, ako je toto fórum. A tie Malacky sú diera ešte väčšia. Takže tak. Zmier sa s tým. ?
Prečo považuješ za vhodnejšie zastavovanie EC vlakov v Malackách, keď sa tam človek dokáže regionálnym ex-vlakom dostať za 28 minút? Respektíve, ak ide klasickým osobným, tak 38 minút. Navyše, kam sa vlakom dostaneš z Malaciek? Na danom takte jazdí množstvo spojov, aj autobusy, ktoré sú súčasťou IDS, aj vlaky - v špičke idú 2 do hodiny. Tak načo by tam mali zastavovať ešte aj EC vlaky? Z Kútov odchádzajú prípoje na smer Senica, Skalica a spol., tak je logické, aby EC vlaky zastavovali práve tam a ľudia nemuseli stokrát prestupovať. Takto by sa mohol začať priečiť ktokoľvek napríklad aj za to, aby vlaky zastavovali napríklad v Zohore. Tak ako je Štúrovo pohraničný bod, kde tie EC vlaky zastavujú, takisto sú takým bodom aj Kúty. Odjakživa to tak bolo. Dáva to zmysel. ?
Hmm ako to majú vyriešené nápojové automaty (na ASMN som taký vídel) a MHD napr. v Brne na linke na letisko? Teda prejde platba vždy vďaka tomu, že tam nie je klávesnica?
PIN sa zadavat nebude, podobne ako sa nezadava na X dalsich typoch predajnych miest kde klavesnica na PIN nie je (napr. napojove automaty, transakcie v MHD a podobne).
Osobne by som skor ocakaval ze to bude offline, ale bohvie..
Nerozumiem však: Ako tam bude riešené pravidlo, ktoré [ak sa nemýlim] majú banky, že každá neviemkoľká bezkontaktná platba po sebe môže byť z bezpečnostných dôvodov povinne na PIN? Lebo vraj tam budú terminály bez klávesnice.
A keďže dáta asi pôjdu cez mobilnú sieť (dúfam, že to nebudú off-line platby!), tak to pôjde v SR aj v AT vždy iba cez jedného mobilného operátora?
Už neviem kde som dávnejšie čítal, že neviem ktorý železničný dopravca v SR alebo v ČR používa na Wifi naraz služby až troch mobilných operátorov, aby bolo čo najmenej výpadkov signálu po ceste. V Bratislave, Hainburgu ani vo Viedni by však nemal byť problém s pokrytím siete mobilného operátora.
+ v najblizsich dnoch zacne platit 30 obojsmerne na priecesti pri Bille (Jurigovo nam. - Segnerova), 30 obojsmerne na priecesti pri Druzbe, 20 na oboch zjazdovych vyhybkach pri hribikoch a 30 obojsmerne na nabrezi pri zjazde z Mosta SNP.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
810zssk
Osobne by som skor ocakaval ze to bude offline, ale bohvie..