Reply on: Joyki #212032:
"Do Pezinka platí z Bratislavy-centra len 5zónový 90 minútový proste."Áno, práve preto sa tomu čudujem. Keď platí, že dva lístky IDS (PCL 100+101 a JCL 510+520) sa nenadväzujú v zastávke [kde vlastne nadväzujú?], tak ako je možné, že mi bolo zohľadnené, že medzi poslednou bratislavskou zastávkou (Vajnorský potok) a Pezinok Tesco je to do 15 minút?

Keď som išiel v novembri z Bajkalskej do Pezinka na námestie tak tam som tomu potom rozumel: Pri JCL by to bolo tých 5 zón (2x100, 101, 510, 520) 90-minútový. JCL som dostal 2-zónový (510, 520) 30-minútový. K tomu sa mi automaticky prirátali zaplatené bratislavské zóny (podľa výpočtu JLC, takže 2x100+101), takže keď k 2-zónovému 30-minútovému lístku prirátam 3 zóny, tak je z toho ten 5-zónový 90-minútový ktorého časovú platnosť tých 90 minút som dostal.
Peon
Napriek tomuto čo si 28. 11. 2015 správne napísal som dnes zostal prekvapený... Mám PCL pre 100+101, cestoval som z ASMN do "Pezinok,,Tesco". Tak ako v novembri z Bajkalskej (ale až do centra Pezinka) som očakával, že tiež budem platiť cenu za 30-minútový lístok na 2 zóny.
Platil som však iba za 15-minútový na 2 zóny (je to aj na lístku hore tak vyobrazené). Z toho mi logicky vychádza, že časovú platnosť strojček vypočítava od poslednej zastávky v Bratislave [Vajnorský potok]. To vychádza po pezinské TESCO väčšinou spojov do 15 minút. Vypočítava to odtiaľ aj pri spojoch, ktoré tam nezastavujú?
Časová platnosť sa mi však (z času uvedenom na lístku) posunula až na 90 minút. To sa mi nezdá, lebo veď keď k tomu 15-minútovému na 2 zóny pripočítam 100+100+101, tak je z toho 4-zónový 60-minútový (a teda NIE 90-minútový).
Zaujímavé, že pri výpočte tej predĺženej časovej platnosti strojček zohľadnil, že som lístok kupoval 13:48 h (odchod z ASMN presne podľa CP bol 13:50 h), takže platnosť lístka mi to dalo do 15:20 h.
Cestou späť ma však strojček znevýhodnil. Autobus mal mať odchod podľa CP o 16:17 h. Tak časovú platnosť to vypočítalo do 17:47 h napriek tomu, že autobus mal mierne meškanie (lístok som kupoval o 16:19 h). To tak má byť?