Reply on: medzernik #210166:
1. Tušim od 21.2. Úplné ovládanie jednotlivých typov vozidla, palubných počítačov ako aj všetkých predpisov.
3. Štandardne z autoškoly by to malo byť T3 a K2S. Na ostatné si potom robíš rozširujúci zácvik (podľa typov). Vybrať si v princípe môžeš. ale to je veľmi obmedzené a ovplyvnené mnohými faktormi.
4. Môžeš si spraviť zmluvu na kratší pracovný čas (už od 5 hod. týždenne alebo ľubovolne viac až po 37,5, odstupňované je to po 2,5 hod.). Ale v tom prípade si platíš celý kurz sám (cca 900€)
7.BS100 je pre väčšinu ľudí jednoduchý na obsluhu. Pre Teba ako vodiča slúži na ovládanie tabúľ a kontakt s dispečingom (obsluha vysielačky). Okrem toho je napojený na označovače (teda oni naňho) a k tomu má ešte zopár funkcionalít. Tá karta je na to, že tam sa nahrávajú údaje o priebehu služby (odchýlky od cp, otváranie dverí a ďalšie činnosti počas služby..). Tie nové palubáky sú pre všetkých veľká neznáma a v porovnaní s tými starými sú tam funkcie značne obmedzené, aj keď ak sa raz niekedy využije naplno, tak toho bude ponôkať oveľa viac..
takže nájdeš aj vodičov, čo by so šľapákom T3 jazdili aj v roku 2999.....
(samozrejme, že často stretávam veľmi milých sprievodcov aj v ZSSK
medzernik
A ešte takú otázočku, nemáte náhodou prístup k návodu ku 30T? Veľmi rád by som si ho preštudoval, podobne ako som študoval T3/T6/KT8D5
Ohľadom tých palubákov, dalo by sa na nich napríklad nastaviť aby to hlásilo zmenu pásma, prestupy na električky alebo trebárs že to nahlási čo to je za linku/ide do depa a takéto? Myslím si že by to bolo veľmi praktické.
Opäť ďakujem za odpoveď, veľmi mi pomohla