Reply on: Rubber38 #209055:
Nejde o jedno zahraničné slovo, konkrétne u neho sa to chronicky prejavuje, on sa síce vyhovára na to, že niektoré výrazy mu lepšie sadnú po anglicky resp. ako som písal nižšie, nie vždy mu napadne slovenský ekvivalent niektorých slov či fráz, preto sú v jeho vetách raz za čas anglické výrazy - no preboha, tak nech ide diskutovať na zahraničné fóra, tam jeho výbornú znalosť anglického jazyka určite ocenia viac, ako na nejakom íemhádé. Pre mňa osobne je to iritujúce a som si vedomý toho, že v tom nie som sám (podotýkam - aj napriek tomu, že väčšinou viem, čo daný výraz znamená).
Joyki
Každý jedinec má rozdielnu komfortovú teplotu, kedy sa cíti najlepšie. Ja konrétne sa nepotím do 35 st., takže zbytočné je riešiť stupne, či to bude 30 alebo 18. Myslím klíma by mala byť nastavená na 24-26 stupňov bez ohľadu na to, aké sú vonkajšie teploty. Veď ak dobre viem, klíma sa má zapínať, akonáhle vonkajšia teplota stúpne nad 25 či koľko st. C. A možno niekomu bude aj pri tejto teplote teplo, tož smola, a možno niekomu aj zima (pochybujem). Zbytočné je plytvať energiou a klimatizovať na zbytočne hlúpych 18 °C. Individuálne nech, ale nebuďme zas "megalomani", ako napr. v USA, kde spotreba energie je vyššia v lete, ako v zime, a to vo vyspelejších častiach krajiny nie je teplejšie, ako 35. st.
Takže v tých 25 st. interiérových teplotách snáď nikto neochorie, nikto neodpadne od tepla, počas povedzme 20-30 minútovej cesty v MHD. A ak odpadáva, tak to je dôsledok extrémnej vlny horúčav, aká doteraz nebola registrovaná počas 150 rokov. Nie darmo sme mali 3. stupeň výstrahy, pre vyčerpanie organizmu teplom aj v noci odpadávali aj zdraví ľudia. Musíme si zvyknúť, alenie na 18 stupňové klimatizácie. 18 stupňov je na jar a jeseň.
A okrem toho už sa aj ochladilo, toto sú doslova vlny horúčav, leto onedlho končí. (zase bude téma kúrenia?)