Reply on: Marcelllooo #194272:
prosim ta chod uz robit tie dolezitejsie veci. Nikto tu na tieto tvoje nezmysly nie je zvedavy.
to je ten základný a zásadný rozdiel, ktorý spočíva v rýchlosti prepravy. to čo mi je neatraktívne na prestupovaní a zvážaní sa vykompenzuje rýchlosťou metra (segregovanej dopravy), čiže v cieli budem v konečnom dôsledku skôr a v prospech toho som ochotný vzdať sa komfortnu v podobe bezprestupvioej jazdy. Električka toto nespĺňa a návrh ÚP chce segregovaný NS MHD vypustiť úplne podobne ajo pojem nosného systému.
Mimochodom, tú presadzujete ja vy, ale to je akosi v rozpore...
jediná kritika bola na adresu vedenia mesta a prezentovaného návrhu.
Marcelllooo
http://www.rtvs.sk/tv.programmes.detail/archive/4173?date=10.09.2013
Veľmi zaujímavé bolo priznanie primátora, že na tom aby električka bola využívaná na viac ako 40%, treba zvážať cestujúcich z celej Petržalky.
Iným slovom, priznal, čo tvrdíme my aj VÚD od začiatku, že je ekonomicky aj dopravne neodôvodnená. A že dôsledkom bude ďalšia redukcia spojov, lebo aby boli ľudia ochotní cestovať najprv k električke, musíme im zrušiť priame a atraktívnejšie spoje.
Podobne so mnou urobil reportáž aj časopis Petržalčan na túto tému
http://www.petrzalcan.sk/slavik-versus-primator
(sry za opakovanie, v predchádzajúcom mi vypadli linky)