Tak potom nejaký súkromník by mohol mať kyvadlovku...No alebo fakt už preskáčme všetci do aut lebo toto bude nieže Bratislavská integrovaná doprava, ale Bratislavská dezintegrovaná doprava ? Som zvedavý ako mieni BSK prilákať ľudí do MHD,SL a vlakov...
Nuž, lenže SlovakLines Ti nezavedie kyvadlovú dopravu k RJ ani k ZSSK (ani k žiadnemu inému dopravcovi ak by existoval) pretože by sa obral o zákazníkov, ktorých teda môže odviesť až povedzme do BA a teda by prišiel o tržbu.
A toto je podľa mňa najväčší dôvod, prečo u nás ešte nie je a ani tak skoro nebude BID.
Panebože kľud človeče, sa hneď nečerti za to,že si niekto povie svoj názor ? Pozri ak tam RJ stojí iba pár krát za deň tak im treba dávať signály,že tam veľa ľudí chce nastupovať (a možno by ju aj pretransformovali na stálu zastávku),potom by sa ešte malo tlačiť na VÚC alebo na Slovak Lines nech zavedú nejaké kyvadlovky z obcí k najbližšej zastávke RJ a rázom by sa to zlepšilo.
Ono sa stále rozpráva o tom,ako sa pomaly približujeme k spusteniu BID,ale žiaľ mám pocit,že nie.Sú zavedené absolútne nezmyselné autobusové spoje,ktorými nikto necestuje.Práve tie spoje by sa mali zmeniť na kyvadlovky a premávať z obcí kde nie je železničná zastávka do obce kde je,len holt to by papaláši museli chcieť.Ak má takto vyzerať BID tak to si radšej kúpim to auto ?
Ja byvam v obci Reca, 3 km od Senca a cez vikend k nam chodia len 2 spoje slovak lines co financuje vuc ba cize prislusny kraj a 2 spoje sad ds z vuc tt cize zo susedneho kraja. takto je obsluhovana tato oblast. Cez prac. dni zas zavedenie nezmyselnych spojov ktorymi necestuje nikto, autobusy su prazdne a cez vikend zas niet cim chodit.
A zel. zastavka je vzdialena od konca obce 400 m, od centra aj 1,5 km a napriek tomu chodia na vlak a to dost vela ludi, coze je to len otazkou vole. Pravda, zast Rovinka je daleko a RJ uz ani nezastavuje tam.
Stále nemôžem pochopiť ako je možné, že aj na západnom Slovensku existujú obce (väčšinou však odľahlé miestne časti obcí), kde cez víkendy a sviatky vôbec nejazdia autobusy. Pritom sú tam aj trvalo žijúci obyvatelia.
Také Rozbehy (časť obce Cerová) sú dokonca turisticky atraktívne pre peších turistov. Z obce od najbližšej autobusovej zastávky a obchodu sú to 3 km do kopca po ceste vedúcej okrajom lesa, kde nie je žiadny chodník... Ale zato cez pracovné dni tam ide autobus okrem rána a podvečera aj o 13 h.
To sú naše samosprávne kraje aj obce také chudobné? A nemotorizovaní (často starší) ľudia takí nenároční?
Ja viem aj o spore ktore DPB prehral... Smutny je na slovensku stav sudnictva, najma to, zr sudne trovy nejdu automaticky na ucet toho co prehra, spolu s nakladmi na zastupovanie a vsetok strateny cas... Pokial by sa nejak vyrazne zlepsila vymozitelnost prava a sudny poriadok v zmysle spravodliveho nesenia nakladov na proces, teda len ten kto nemal pravdu a prehral aj naklady druhej strany... tak by som pravne poradenstvo zriadil aj zadarmo, zisk mi zaplati DPB ked ja vyhram.. tak funguju pravo v pravnych statoch, pravnici sa sami zadormo pobukaju zastupovat poskodenych, len za podiel alebo sudom priznane naklady v pripade uspechu...
,,Nič proti,ale načo zavádzať ďalšiu autobusovú linku keď tade chodí RegioJet???Ja keby som býval v obciach súbežných s traťou RegioJetu tak nastúpim na vlak a nebudem strácať čas BUSom,ktorý stojí v kolónach,, ? ? No asi nepoznáš miesto o ktorom píšeš!! Vlaková zastávka ROVINKA je vzdialená od obce cca. 2km, zastavuje tam 5 vlakov denne a je na znamenie! Pre veľkú časť obce je bližšie zastávka MHD Nemocnica Pod. Biskupice ako vlaková zastávka ,,ROVINKA,, Takže zostáva len ten SlovakLines a státie v kolónach ? ☠
Prepáč Alvin, ale môžte byť radi aj za tu trojpruhovku. Nikto vám nekázal sťahovať sa na perifériu a vyplakávať, že denne strávite v automobiloch 4,5 h. Pokiaľ si miestny, tak prepáč.
Mimochodom, okrem nadávania na choré hlavy by si mohol aspoň len medzi vetami navrhnúť riešenie.
Inak z dopravného hľadiska bola voľba preferenované smeru v smere do BA logická. V čase ranných dopravných nárokov sa vozidlá stretávajú na komunikácii I/63 a kumulujú sa. Navyše v Bratislave je množstvo svetelných križovatiek. V opačnom smere je len v Dunajskej Lužnej jedna svetelná križovatka a vozidlá majú tendenciu sa rozptylovať na komunikácie nižšej kategórie, ktoré vedú k ich domovom
Nič proti,ale načo zavádzať ďalšiu autobusovú linku keď tade chodí RegioJet???Ja keby som býval v obciach súbežných s traťou RegioJetu tak nastúpim na vlak a nebudem strácať čas BUSom,ktorý stojí v kolónach ? Logika priateľu
"privítal by som prieme spojenie z Petržalky,ale aj iných časti do Rovinky,aspoň na tú 6. a 18. h,iste by sa našlo našlo viac,čo v bývame v Blave a dochádzame za prácou do Rovinky a naopak."
Isto sú vás stovky, ak nie až tisíce. ?
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
roman2