Reply on: c 744 #176607:
1. Z dostupných údajov vyplýva, že úsek Bajkalská - Nivy je autobusmi vyťažený na cca 20%.2. Pred pezinskou stanicou má byť v dohľadnej dobe vybudovaný terminál, kde bude pre autobusy 5 či 6 nástupných hrán, čo je akurát pre všetky podstatné smery.
3. Jediná potreba autobusov medzi BA a PK bude tvoriť taká kapacita, ktorú nedokáže vlak v dnešých podmienkach zvládnuť, resp. taká, ktorá bude tvoriť atraktivitu spojenia.
Ruslan
Na stanicu v PK by sa ani toľko busov naraz nezmestilo. Obratisko tam síce je, ale akurát pre tie busy dostačujúce, ktoré tam premávajú dnes. Viac prímeských liniek po zrušení trasy BA-PK (smer Modra a okolité dediny) + odvoz ľudí na sídliská po PK (kedysi to bola MHD PK, teraz ju robia busy SL) sa tam nezmestí.
Najlepšie by bolo to obratisko pri stanici prestavať na nové a zrušiť to Parkovisko v strede a zrobiť tam väčšie nástupišťa...