Reply on: Ttom #168190:
hej, ale vieš, nie vždy sa musí zadariť, trebars môže byť v autobuse iba on a osoby, ktoré ledva dočiahnu na tie vodorovné tyče pod stropom alebo nejakí pripití, ktorých radšej neoslovím. V tomto je to na Karosách zlé, že nemajú signalizačné tlačítka na zvislých tyčiach cca vo výške ako majú SORky. Takisto v Ikarusoch 280 a 283 tlačidlá hore na strope boli gól ?
Kvôli prestupu na električky to iste nebude...
Peon
1; To je aký vtip tie zastávky "Homolova" a "Pekníkova"? ? Hlavne Pekníkovú často využívam (počas dňa). Vždy tam niekto nastúpi alebo vystúpi!
2; Keď už ideme toutu "logikou", nech dajú na znamenie aj Lipského, Švantnerovu a Drobného. Ale to by bolo treba aj u električiek zaviesť možnosť zastavovať na znamenie... Keď v iných mestách sa to dá (a napr. v Rakúsku medzi Neusiedlom a Eisenstadtom aj na vlakoch Talent), tak prečo nie v Bratislave?
3; Nedalo by sa spraviť ako v Brne, že iba v čase od 20 h do 5 h by boli niektoré zastávky na znamenie?
4; Všetky zastávky na znamenie?? Ako by potom mala podľa vás vyzerať chronometráž? Určite by vznikalo viac náskokov, ale aj meškaní než doteraz...
5; Porovnajme sa s neďalekými mestami: Sú snáď v Prahe, Brne, Viedni či Nitre počas dňa všetky zastávky na znamenie?
A s nočnými linkami to neporovnávajte - tam sa, pokiaľ viem, v chrono ráta s tým, že každé kolo na viacerých zastávkach autobus nezastaví. A aj kvôli nie vždy presným rozjazdom nočáky nie vždy jazdia načas..