Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: no.ev.di. #138850:
"Pod novým mostom by mal byť park" ... Tak to teda neviem, čo by na takom tmavom mieste čitateľka vysadila. ?
Reply on: Ike #138856:
?
Reply on: Ike #138855:

- Záhorskú Bystricu a Stupavu určite áno.
- potiahnutie do Mostu a menšie P+R má slúžiť pre všetky obce v okolí, teda Most, Malinovo, Tomášov, Štvrtok na Ostrove, Zálesie, atď. Ako je tento smer zaťažený je vidieť každé ráno na Ráztočnej, pri biskupickej železničnej stanici a tiež na Vrakunskej.
- čo sa týka P+R pri Ulici svornosti, ide tu viac-menej o to, kde vyústi R7-čka. Mesto chce, aby vyústila takmer pri Rondeli. Všetka doprava sa tak dostane priamo do mesta.
- záchytné parkoviská by však mali byť aj pri všetkých väčších železničných staniciach mimo Bratislavy.
Reply on: Ike #138855:
jaj sorry, to P+R je pri križovatke s D4, tak to potom áno...
Reply on: intony #138853:

- severný koniec by som potiahol cez Záhorskú Bystricu až do Stupavy a P+R dal určite v mieste križovania s I/2
- Lokalizácia P+R na východe BA je zbytočná, pri Slovnafte z dôvodu, že je to miesto dochádzky a že všade na okolo je MHD, v Moste z toho dôvodu, že tu nosný systém vedieš a samotný Most nemá z dopravného hľadiska strategickú polohu. Skôr by som dal P+R niekde na Zlaté Piesky, alebo k Metru na I/61 a potom určite ku križovatke D4 a I/63.

Inak super nápad ?
Reply on: ufo #138839:
Iste, ale ak niekto nastúpi do vozidla bez platného lístka (čo z predmetnej sťažnosti vyplýva), tak porušil prepravné podmienky a pokutu dostal oprávnene.

Re #138841 MatejBA: Ale však vravím že nie je problémom doručenie, ale to overenie idúce cez 2 firmy. S tým, aby sa počítal čas od zaslania objednávky je to otázne. Stále totiž platí podmienka (mimochodom platí to tak aj v ČR aj v Rakúsku), že nastúpiť do vozidla môžeš až s lístkom.
Reply on: bubino #138663:
http://blog.sme.sk/blog/1456/206351/tram_Dubravka-Centrum-Vrakuna.jpg

Rýchle alternatívne spojenia Dúbravky / Lamačskej brány a tiež Podunajských Biskupíc / Vrakune s centrom, s malým množstvom zastávok v menej obývaných lokalitách, s možným napojením Mostu pri Bratislave (za posledné roky zaznamenal najvyšší nárast IAD, spolu so smerom z Rovinky, práve tento smer) prípadne aj Stupavy.
Úsek Košická - Radlinského a úsek pri Hlavnej stanicu sú podzemné a vedú v osi ulíc Landererova - Čulenova - 29. augusta - Karvašova - Štefanovičova. Napojenia na súčasnú sieť električiek sú na Prístavnej, Karvašovej a pri Krčacoch.

V určitom zmysle je to aj lacnejšia náhrada západnej časti NS trasy "A" s rýchlejším spojením vzdialenejšej Dúbravky a uvoľnením kapacity pre Karlovu Ves.
Reply on: no.ev.di. #138835:
To, že ty si nemyslíš neznamená, že to tak aj je. Vo väčšine prípadov práve naopak.
Reply on: tr3mp #138826:
Je všeobecne známe, že Green Piss sa priväzujú k chladiacim vežiam jadrových elektrární za peniaze naftových a uhoĺných spoločností. Tak prečo by nemohol vlado13 bojovať za "zlepšenie" podmienok pre MHD v žolde nejakého toho združenia automobilového priemyslu?
Reply on: 810zssk #138847:
ahaa, ok... no, tak keďže sa tu o tom nič nešustlo, tak asi nie. Väčšinou tu veci vieme ešte lepšie ako v DPB pomaly ?
Reply on: kuko1 #138843:
Ale chlapci len aby sa neobjavili na DD na posilnenej 133 vychadza to akurat(srandu si robim).... ale to by musel byť DPB poriadne slahnuty....
Reply on: no.ev.di. #138845:
Ja sa pytam.
Reply on: Ike #138837:
SOR najprv zobral zákazku od BA, resp. uchádzal sa (myslím, že ako jediný, hoci sa mohlo aj Iveco s Crosswayom uchádzať a Solaris s Urbino 10 + ďalší výrobcovia ponúkajúci vozidlá do 11m) a uspel. To ešte nevedel, že uspeje aj v "boji" o Prahu. A tak mu môže byť nejaká Bratislava ukradnutá keď si objednáva ročne 10-20 vozidiel a vysúťažiť nevie viac ako 100ks vozidiel. Sa nedá porovnať ani koľko SORov má Bratislava a koľko ich bude mať Praha. Samozrejme, že aj lojalita výrobcu voči zákazníkom robí meno, ale však DPB sa nejak nesnaží a SOR kľudne môže venovať aj 100% výrobnej kapacity na Pražské SORky. Neverím moc SORu nakoľko je v tom J&T, čo je rovnaká skur.... mafia ako Penta (už sa neviem dočkať kedy nás bude J&T dávať na súd o ťažké milióny, tak ako to robí teraz Penta ? )
Reply on: 810zssk #138836:
chceš povedať, že DPB už objednal Mercedes Capacity nejaký, resp. zadal Marcedesu, že má už vyrábať nejaké kusy z toho vysúťaženého počtu?
Reply on: kuko1 #138843:
zrejme to bude L21
Reply on: gagarintomik #138842:
Na akých linkách budú jazdiť?
Pre predstavu - tu sú : http://www.fanseite-stadtbus-osnabrueck.de/diefahrzeuge/MB%20O%20405%20GN2.htm

Dufam, že ich za dva tyždne nezničime...
Reply on: Valec #138838:
Ale tu ide o to, ze to je hrozne pomale - napr potvrdzovaciu SMS z USA, s vygenerovanym 15 miestnym heslom dostanem do 1 minuty, zato SMS listok z Bratislavy obcas nedostanem ani polhodinu po objednavke. Proste mohlo sa to lepsie urobit a myslim si, ze krok v pred by bolo, kebyze sa za oznaceny listok pocital cas "zaevidovania" objednavky, nie, kym ju vygeneruje, urci nejaky cas a posle spat (kde moze byt rozdiel aj viac ako 1 minutu)
Reply on: Emo #138827:

technicky to nie je problém, priestorovo je to tak - tak, ale z hľadiska bezpečnosti a plynulosti to nie je dobré riešenie,

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.