Reply on: Vladimír #13737:
aj ja ked som prisiel do Blavy sa videl som tie casy obehov, vlasy mi dupkom stali. Okrem beznej prestavky ma kazdy na jednej konecnej 20 MINUT! Cize jazda + vyrovnanie + jazda + vyrovnanie + 20 minut. Ci uz ide o linku 5, 78, alebo 210. V tych 20 min sa sice da elegantne skryt BP, ale inak mi to stale nejde do lebene. Je pravda, ze nepoznam dovod toho systemu.Napriklad linky 201 a 202 mali na konecnych bezne prestavky cca 5 a cca 11 minut. Minuly rok ich skratili o 5 min bez zmeny CP a hned bol 1 voz dole na oboch.
m@rtin
Jak jsi napsal, že Praha je jinde, co se týká příjmů díky turismu. Praha byla před revolucí špinavá, měla zchátrané památky, žádné služby apod. Turisty nenalákáš jen na fotografie Karlového mostu, ale musíš turistům zajistit např. to, že je Praha dostupná z celého světa díky přímým leteckým linkám, musíš jim zajistit kvalitní ubytovací kapacity, k tomu jim musíš zajistit podporu drobných podnikatelů, kteří si otevřou kavárny, restaurace, musíš podporovat kulturní akce jako jsou muzikály, divadla nebo kluby pro mladé lidi, musíš jim zajistit kvalitní dopravní systém MHD, musíš město prezentovat tím, že si zaplatíš reklamu v renomovaných světových magazínech. Např. Praha vydává ročně kolem 500 000 korun na reklamu a propagaci metropole v Japonsku, USA nebo ve Velké Británii. Musíš usilovat o to, aby se region něčím zviditelnil např. zasedáním NATO, MMF, Světové banky nebo usiloval o to, aby se nakonec Praha stala v roce 2000 evropským městem kultury........Pakliže toto Bratislava zvládne, bude mít příjmy z turistyky taky vysoké.
Pokud nabídneš turistům pouze památky, Karlův most bez infrastruktury, nikdo i do historického města nepojede.
Kam tím mířím, máte na Slovensku překrásnou přírody, velhory Tatry, ale k tomu, aby jste těžili z turistiky nestačí jen ta krásná příroda, ale i služby, které jsou v Tatrách mizerné. A tak to platí se vším, není to jen o penězích, ale o přístupu a vztahu k danému městu nebo regionu, jak jsi to napsal o Prešovu. Je to naše město a my jsme na něj hrdý, proto nedovolíme, aby vypadal např. tak jako Poprad.