Reply on: 810zssk #112246:
Však ja som ten najkratší lístok navrhoval za 15 minútový prestupný už vtedy, keď sa tu zverejnila tarifa BID. Vtedy mi d3k0 napísal, že keby bol 15 minútový tak by bol tlak na to, aby bol prestupný. Z polovice už môj návrh akceptovali, ale v čom by bola pre dopravcu/objednávateľa nevýhoda tej prestupnosti mi dodnes nikto nevysvetlil.Re #112247 810zssk: Ak si prečítaš tie novinové články, tak sa v nich píše, že od januára budú len 2 druhy lístkov, 15-minútový a 60-minútový. O nočákoch sa nič nepíše. Ale v on-line rozhovore so Záhradníkom na otázku riešenia nočného cestovného pre ZŤP (ja teda netuším, kam chodí ZŤP osoba v noci do práce) uviedol, že v januári budú zmeny aj v tejto oblasti. Že by im to konečne zaplo?
Valec
Mám pocit, že poniektorí už dávno zabudli, že v minulosti sme tu mali (a v mnohých slovenských mestách ešte stále majú) len jeden lístok a aj to neprestupný. Keby sme sledovali postupný nárast cien, tak dnes by ten lístok stál cca 20 Sk.
Keď sa menila tarifa na prestupnú, všetci nadávali, že načo 10 minútový lístok, keď sa s ním nikam nedostanú. Teraz sa ide meniť a zrazu je tu kriku, lebo všetci počas 10tich minút dokázali 100 krát prestúpiť. Ja teda netvrdím, že ten lístok má byť neprestupný, ale ak to tak bude, tak mi to ale vôbec nebude prekážať.